Türkiye’de genç girişimcilik

Türkiye’de genç girişimcilik
Dumlupınar Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğunun düzenlediği ; “Türkiye’de Genç Girişimcilik” etkinliği 28 Kasım 2013 tarihinde İİBF Amfisinde gerçekleştirildi.

“Türkiye’de Genç Girişimcilik” etkinliğine konuşmacı olarak TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kütahya Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Zafer Bintepe Girişimciliğin sadece üniversitelerle kısıtlı kalmaması ve liselere de indirgenmesi gerektiğini söyledi.

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen'de yaptığını konuşmada, “Aklımda iki soru vardı bunlar devlette mi çalışacaktım yoksa özel sektörde mi? İlk olarak , mezun olduktan sonra devlette çalışmaya başladım fakat içimde hep bir eksiklik vardı.Bu eksiklik girişimcilik ruhumu ortaya çıkarttı.Bilgi birikimimi ve girişimcilik ruhumu birleştirerek 2003 yılında Fikret Petrol A.Ş. kurdum.İş deneyimimi ve girişimcilik ruhumu 2006 yılında TÜGİAD çatısı altında birleştirdim.26 Mayıs 2012 tarihinde 14.Dönem TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanlığıyla onurlandırıldım.”

Konuşmaların ardından Yücelen’e teşekkür plaketini Kütahya Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Zafer Bintepe takdim etti.

Etkinliğin sonunda Yargı Akademi ve Yargı Dil Okulları’nın sponsorluğunda katılımcılar arasında yapılan çekilişte indirim kuponu kazanan öğrencilere hediyeleri verildi. (SBK)

 

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com