"Türkiye'de Hakim ve Savcı Eksikliği Var"

"Türkiye'de Hakim ve Savcı Eksikliği Var"
Kütahya Baro Başkanı Sabit Özdoğlar 2010-2011 Adli Yılı açılışı nedeniyle yaptığı basın toplantısında, Türkiye'deki adliyelerinin 06 Eylül Pazartesi günü itibariyle görevlerine başladıklarını belirterek, Türkiye'de yaklaşık 23 bin hakim ve savcının eks

Kütahya Baro Başkanı Sabit Özdoğlar 2010-2011 Adli Yılı açılışı nedeniyle yaptığı basın toplantısında, Türkiye'deki adliyelerinin 06 Eylül Pazartesi günü itibariyle görevlerine başladıklarını belirterek, Türkiye'de yaklaşık 23 bin hakim ve savcının eksik olduğuna dikkat çekti.
'HUKUK FAKÜLTELERİ YETERLİ DÜZEDE DEĞİL'
Kütahya Baro Başkanı Sabit Özdoğlar 2010-2011 Adli Yılı açılışı nedeniyla yaptığı basın toplantısında, Türiye'de yaklaşık olarak 23 bin hakim ve savcının eksik olduğunu vurgulayarak, özellike Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında Türkiye'deki hakim ve savci eksikliğinin göze çarptığını söyledi.
Türkiye'nin gelecek dönemlerde ve özellikle 2010-2011 yılı içerisinde hukuk açısında önemli adımlar atacağını vurgulayan Özdoğlar, TBMM'de hukuk ile ilgi çok sayıda düzenlemenin ve yasanın yapıldığını ve yapılan bu düzenlemelerle Türk Yargısı'nın daha da iyi işleyeceğini söyledi.
Hukuk fakültelerinin hukuk açısından yeterli olmadığını da dile getiren Özdoğlar konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Hukuk fakültelerinde öğretim görevlisinin verdiği ders ile alanında uzmanlaşmış profersörlerin vermiş olduğ ders arasında dağlar kadar far vardır. Onun için hukuk fakültelerimizde hukuk alanında uzmanlaşmış kişilerin eğitim vermesi gerekiyor.'

ADLİ YIL BAŞLADI
2010-2011 Adli yılı açılışı nedeniyle Kütahya Adliye Sarayında Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin de katılımı ile bir tören düzenlendi.
Adliye ve Baro Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Büstüne sunumu ile başlayan törende Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasında sonra Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can makamında adli yıl açılışı tebriklerini kabul etti.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan'a 2010–2011 Adli yılının sağlık ve başarı içinde geçmesini diledi.
Törene Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkanı Mustafa İça, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Önce, Baro Başkanı Sabit Özdoğlar, Daire Amirleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Adliye personeli ve avukatlar katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com