Türkiye’de herkese baskı ve zulüm var

Türkiye’de herkese baskı ve zulüm var
Ankara Barosu Başkanı, iktidara yüklendi
Türkiye’nin 11 yıldır faşist bir şekilde yönetildiğini söyleyen Feyzioğlu “TSK’ya, öğrenciye, işçiye, işadamına baskılar had safhada” dedi…
 
Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)Aksaray Şubesi tarafından önceki gün düzenlenen “Cumhuriyet ve Demokrasi” konulu konferansta konuştu. Konferansa; Atatürkçü Düşünce Derneği Aksaray Şubesi Başkanı Hüseyin Aksu, Baro Başkanı Levent Bozkurt, avukatlar ve üniversite öğrencileri katıldı. Feyzioğlu, burada yaptığı konuşmada “Türkiye 11 yıldır faşist bir yönetimle yönetiliyor. Baskılar, zulümler had safhada. Öğrenciye baskı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne baskı, işçiye baskı, işadamına baskı. Türkiye bu zamana kadar bu kadar faşist­e yönetilmemişti” dedi.
 
Atatürk eleştirilerine yanıt
 
Atatürk’ü eleştirenlere de yanıt veren Feyzioğlu, şunları söyledi: “Atatürk’e diktatör, baskıcı, statükocu diyenlere şunu söylemek isterim. Atatürk demokrasiye ilk adımını sivil olarak attı. Taaruz’dan sonra Anadolu’ya gelen Atatürk apoletlerini ve asker kıyafetlerini çıkartarak demokrasiyi halkla sivil olarak başlattı. Ve askerlerine de ‘Ya üniformalarınızı çıkarıp siyaset yaparsınız, ya da üniformalarınız durur, siyasetten uzak kalırsınız’ dedi.”
 
‘Askerimiz yıpratılmak isteniyor’
 
Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu, konuşmasında Ergenekon ve Balyoz davalarına da değindi. Feyzioğlu, “Bir dava düşünün bunun sanığı konumunda olan kişi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Genelkurmay Başkanı . Tanık TSK’nın düşmanı bir terör örgütünün ikinci adamı Şemdin Sakık… Şimdi bu davada hangisi terörist, hangisi Genelkurmay Başkanı. Bir başkası Balyoz’dur. Balyoz’da yargılanan komutanlardan biri terörist lideri, İmralı’da yatan bebek katilini Türkiye’ye getiren Engin Alan hapisteyken, Pişmanlık Yasası’ndan yararlanan teröristler dışarıda” dedi.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com