Türkiye'de Irkçılık Yapılıyordu!

Türkiye'de Irkçılık Yapılıyordu!
Konya'dan geçtiğimiz nisan ayında ayrılan Kolombiyalı oyuncu Montano, Peru'da verdiği röportajda, Türkiye'den dönmesinin nedeninin “ırkçılık” olduğunu ileri sürdü...

Süper Lig'den geçtiğimiz sezon Bank Asya 1. Ligi'ne düşen Konyaspor'dan ayrılan Kolombiyalı Johnnier Montano, ülkesinde sert açıklamalar yaptı.

Siyahi oyuncu, Konya'dan ayrılma nedeninin “ırkçılık” olduğunu ileri sürdü, “Ben bunları kaldırabilirim, ancak ailem kaldıramadı” dedi.

Geçtiğimiz nisan ayında sözleşmesi feshedilen ve Konyaspor'dan, Peru'nun Aleinza Lima kulübüne transfer olan Montano, bu ülkede televizyona verdiği röportajda özellikle Konya halkını topa tuttu.

RAHATSIZ EDEN IRKÇI BAKIŞLAR


Konyasporlu futbolcu arkadaşlarıyla hiçbir sorun yaşamadığını belirten Kolombiyalı forvet oyuncusu şöyle devam etti: “Takımda 4 siyahi oyuncuyduk. Bu nedenle hiçbir yanlışlık hissetmiyorduk.

Ancak ailem ile sokakta dolaşma zorluğu yaşıyorduk. Ailece bir kafeye gittiğimiz zaman rahatsız eden ırkçı bakışları üzerinizde hissediyorsunuz. Buna rağmen takımda kalabilirdim, ancak durum aileme fazlaca dokununca, ayrılma kararı aldık ve döndük”

"KONYA'DA DİN AĞIRLIĞINI FAZLA HİSSETTİK"

Peru'daki röportajı ses getiren Montano, iki yıl Katar'da oynadığını da hatırlattı, “Herkesin dinine saygı duyarım. Ancak Konya'da dinin ağırlığını fazla hissettik. zaten şehirde ailece yaşantınızı sürdürecek çok az yer var. En doğrusu Türkiye'den ayrılmaktı” ifadelerini de kullandı.

POSTA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com