Türkiye'de Maskeli Siyaset Yapılıyor

Türkiye'de Maskeli Siyaset Yapılıyor
Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında; köşe yazarlarını, gazete sahiplarine şikayet eden Başbakan Erdoğan'nın kendini tek adam olarak görmeye başladığını belirterek, Başbakan'nın Anayasa ile Kanunlara göre ha

Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında; köşe yazarlarını, gazete sahiplarine şikayet eden Başbakan Erdoğan'nın kendini tek adam olarak görmeye başladığını belirterek, Başbakan'nın Anayasa ile Kanunlara göre hareket etmediğini öne sürdü.
Atilay ayrıca Meclis'te bulunan Milletvekilerinin maske takarak siyaset yaptıklarını söyledi.
Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında; köşe yazarlarını, gazete sahiplarine şikayet eden Başbakan Erdoğan'nın kendini tek adam olarak görmeye başladığını belirterek, Başbakan'nın Anayasa ile Kanunlara göre hareket etmediğini öne sürdü. Atilay ayrıca Mecliste bulunan milletvekilerinin maske takarak siyaset yaptıklarını söyledi.
Atilay, AK Parti'nin seçim yaklaştığı için yine mağdur rolü oynamaya başladığını vurgulayarak seçim için oy toplamaya çalıştıklarını iddia etti. Atilay konuşmasına çarpıcı açıklamalarla devam ederek şöyle konuştu:'' AK Parti'nin iki yıldır orduyu ve yargıyı yıpratmaya çalıştığını görüyoruz. AK Parti sürekli olarak ordu ve yargı ile uğraşarak seçim döneminde oy oranını artırmaya çalışıyor. Yargı ve ordudan umduğu tepkiyiyi alamayan AK Parti şimdi de basın ve yayın organları ile uğraşmaya başladı''.
Basın özgürlüğünün Anayasa ile güvence altına alındığını vurgulayan Atilay, Başbakan'ın sürekli basına müdahale etmekle Anayasa suçu işlediğini de dile getirdi.
Özellikle salı günlerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin miting alanına dönüştüğünü söyleyen Atilay;'' Bugün Meclis'te grubu bulunan partiler birbirlerinin varlık sebepleridir. Bunun aksini iddia edemezler. Bundan dolayıdır ki Meclis çatısı altında bulunan bütün partilerin Türkiye'nin kalkınması için koordineli çalışmaları gerekmektedir''dedi.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com