Türkiye'de Organ Mafyası Yok!

Türkiye'de Organ Mafyası Yok!
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de “organ mafyası olmadığını” savundu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de “Organ mafyası olmadığını” savundu. Bakan Akdağ, BDP milletvekili Hasip Kaplan'ın “organ mafyası ve uluslararası mücadele'' konusundaki önergesine verdiği yanıtta “Ülkemiz açısından bu tür söylentileri doğrulayan bilimsel araştırmalar yoktur'' dedi.

Medyada yer alan “Organ mafyası ve yasadışı organ ticareti” ile ilgili bilgi ve belgelerin Sağlık Bakanlığı tarafından, Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaşıldığını ve işbirliği için adımlar atıldığını bildiren Akdağ, “Ancak, ülkemizde yasadışı faaliyet gösteren organ mafyasının ya da buna benzer bir organizasyonun olduğuna dair somut ve ciddi veriler yoktu” dedi.

ORGAN TİCARETİ VAR
Akdağ, uluslararası alanda organ mafyasıyla mücadele konusunda, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı'nın çabalarına da dikkat çekerken, Meclis Sağlık Komisyonu üyesi ve 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi kurucusu CHP milletvekili Sacid Yıldız ise' 'Türkiye'de organ ticareti yapılıyor. Afyon'un Kışlacık köyündeki vatandaşlar, bazıları çocuklarını evlendirmek için, bazıları ise kredi kartı borçlarından dolayı bağıra bağıra böbreklerini satıyor'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com