'Türkiye’de paralel olan tek şey hırsızlıktır'

'Türkiye’de paralel olan tek şey hırsızlıktır'
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan,Türkiye AKP Hükümeti döneminde yaşamadığı, görmediği boyutlardaki rüşvet ve yolsuzluklara tanık oluyor

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının Türkiye’nin her yerine yayıldığını gösteren bilgiler gelmeye devam ediyor.

İstanbul merkezli başlayan büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonları, İzmir’e, Ankara’ya, Van’a, Hatay’a şimdi de Mersin’e ulaştı. Her geçen an yeni bilgiler gelmekte.

Türkiye AKP Hükümeti döneminde yaşamadığı, görmediği boyutlardaki rüşvet ve yolsuzluklara tanık oldu.

Başbakan Erdoğan’ın yapılan operasyonları yöneten savcılara, polislere yönelik tehdit edici sözleri ve sürekli hedef göstermeleri; HSYK’nın yapısını değiştirerek kendi yasalarını uygulatma çabası, Devlet’in hemen hemen her kademesindeki devlet memurlarının, görevlilerinin görevden alınmaları, başka illere ve görevlere sürgünlerin talimatını vermesi Başbakan Erdoğan’ın sürekli söz ettiği ‘YENİ TÜRKİYE’ si gibi görünüyor.

Muhalefet parti temsilcileri de, özellikle yargının bağımsızlığını bozarak kendi çıkarları doğrultusunda yeniden şekillendirmek isteyen Başbakan Erdoğan’a karşı sert tepkiler göstermeye devam ediyor.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan gündeme dair yaptığı açıklamada Türkiye gündeminin sürekli bir “hukuk garabeti, hukuk cinayeti” tartışmalarıyla işgal edildiğini belirterek, “Hukuk yapboz tahtası değildir. Hukuk ve adalet Türkiye’nin ve demokrasinin temelidir. Bu temelle oynamanıza, bu temeli tahrip etmenize, Türkiye’nin sadık vatandaşları ve milliyetçileri olarak izin vermeyeceğiz.

Kendi batağınızda, kendi çamurunuzda istediğiniz kadar debelenebilirsiniz. Fakat bu çamuru etrafa sıçratmanıza müsaade etmeyeceğiz”
dedi.

Adan, yaşanılan bu sürecin tek sorumlusunun da AKP iktidarı olduğunu kaydetti. 17 Aralık’ta İstanbul’da başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun, AKP iktidarının içinde bulunduğu bozulmanın, yozlaşmanın ve çürümüşlüğün açık bir ispatı olarak kayıtlara geçtiğine dikkat çeken Adan, sonrasında yaşananların da Türkiye, adalet, hukuk ve vicdan adına kabul edilmesi mümkün olmayan olaylar silsilesiyle dolu olduğunu dile getirdi. Türkiye’yi yönetenlerin, hiçbir dönemde ve şartta, kendi çıkarları, kendi iktidarları için hukuk cinayeti işlemediklerini vurgulayan Adan, şunları ifade etti:

“Bu ülkede hiçbir zaman hırsızlar baş tacı edilmemiştir. Hırsızlığın üstünü örtmek için olağanüstü bir çaba gösterilmektedir. Hırsızları perdelemek için güya paralel devlet ve cemaat örtüsü kullanılıyor. Türkiye’de paralel olan tek şey hırsızlıktır. Paralel hırsızlar, paralel rüşvetçiler her yanı sarmıştır. AKP iktidarı bunlarla mücadele edeceğine, sadece kendi iktidarını koruyan uygulamaların, kanunların mücadelesini vermektedir. 12 yıldır iktidardasınız. Şimdi mi aklınıza geldi paralel devlet? Şimdi ne oldu da AKP yönetimi bir paranoya, bir histeri halinde sağa sola saldırmaya başladı? AKP’nin tepeden tırnağa yaşadığı bu paranoya ve histeri halinin nedeni ortadadır. Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Referandumda bu HSYK düzenlemesini yüzyılın devrimi diye halkımıza yutturanlar siz değil miydiniz?

Şimdi ne oldu da birden hepiniz HSYK düşmanı oldunuz. Türkiye’de artık ne yazık ki yargı, hukuk ve adalet düzeni alenen çökmüştür. Bu çöküşün tek nedeni AKP iktidarı ve Başbakan’ın yaşadığı ruh halidir. Hukuk; kendisiyle oyun oynanacak bir oyuncak değildir. Hukuk ve adalet siyasetin, politik çekişmelerin ve mülahazaların konusu edilemez. Hiç kimse, hiçbir güç ve hiçbir iktidar; mahkemeleri ve dolayısıyla adaleti kendi meşrebine göre şekillendiremez. Siyasi güç, iktidar gücünü millete umut vermek, insanları mutlu etmek için kullanılır. Oysa bugünün AKP iktidarı, milleti korkutarak, sindirerek ayakta durmaya çalışmaktadır. AKP kendi hukukunu tasarlama peşindedir. Bu öyle bir hukuktur ki; içinde adalet ve hakkaniyet yoktur. İçinde sadece korku ve zulüm vardır. Korku ve zulmün olduğu yerde kirlilik olur. Bir yandan devletin kurumları kirlenirken, diğer yandan iktidar partisi bu kirlenmenin vebalini taşımaktadır. Hukuk yapboz tahtası değildir. Hukuk ve adalet Türkiye’nin ve demokrasinin temelidir. Bu temelle oynamanıza, bu temeli tahrip etmenize, Türkiye’nin sadık vatandaşları ve milliyetçileri olarak izin vermeyeceğiz. Kendi batağınızda, kendi çamurunuzda istediğiniz kadar debelenebilirsiniz. Fakat bu çamuru etrafa sıçratmanıza müsaade etmeyeceğiz.” 
(LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com