“Türkiye'de sayılı işletmeler arasındayız”

“Türkiye'de sayılı işletmeler arasındayız”
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) bağlı Eskişehir'in Mahmudiye ilçesindeki Anadolu Tarım İşletmesi, Bursa'nın Karacabey ilçesi Tarım İşletmesi ve Kırklareli Türkgeldi Tarım İşletmelerinde düzenlemeleri yapılan "Modern Hayvancılık ve Tarımsal

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) bağlı Eskişehir'in Mahmudiye ilçesindeki Anadolu Tarım İşletmesi, Bursa'nın Karacabey ilçesi Tarım İşletmesi ve Kırklareli Türkgeldi Tarım İşletmelerinde düzenlemeleri yapılan 'Modern Hayvancılık ve Tarımsal Eğitim Tesisleri' eş zamanlı olarak gerçekleşen törenle hizmete açıldı.
Anadolu Tarım İşletmesi Müdürü İbrahim Sayın, işletmenin bu yatırımlar sonrasında Türkiye'de sayılı işletmeler arasında olduğunu söyledi.
Mahmudiye' deki işletmenin açılışında konuşan Sayın, işletmenin bu yatırmla birlikte Türkiye'de sayılı işletmeler arasında olduğunu belirterek, ''Tarım ve hayvancılık sektöründe ülke ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak 6 milyon 300 bin liralık bir yatırımla 5 adet 2 bin 500 baş damızlık süt ineği kapasiteli barınak, modern sağım tesisleri ve tarımsal eğitim tesislerinin yapıldı. İşletmemiz, bu yönüyle Türkiye'de sayılı işletmeler haline geldi. günümüzde tesilerin daha modern olması gerekiyor. Halkımıza örnek olarak, onlara gerekli olan damızlığın sağlıklı olarak üretilmesinde yeni açılan tesilerin bize ve halkımıza çok faydalı olacaktır. Üç işletmemizde yapılan bu yeni tesilerde eğitim tesisleride yapıldı. Bu tesilerde halkımıza da sağlıklı hayvancılıkla ilgili eğitimler verilecektir'' diye konuştu.
Kaymakam Soner Şenel de Mahmudiye ilçesinin Anadolu Tarım İşletmesi ile özdeşleştiğini, yapılan yatırımların istihdama da katkı yapacağını söyledi.
Yerel sanatçıların konser verdiği, halk Oyunları ekiplerinin gösteri sunduğu tören sonunda Bursa'nın Karacabey ilçesindeki Tarım İşletmesinde bulunan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, canlı yayınla eş zamanlı olarak söz konusu açılışları toplu olarak gerçekleştirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com