Türkiye’deki ilk Apple Store nereye açılacak?

Türkiye’deki ilk Apple Store nereye açılacak?
Türkiye’de kendi şirketini kuran Apple, ilk Apple Store’u Zorlu Center’da açacak.

Apple, Türkiye’de ilk mağazasını Zorlu Center’da açmaya hazırlanıyor.
 
Kısa bir süre önce Türkiye’de kendi şirketini kuran ve ilk mağazasını da İstanbul’da açacağını duyurarak eleman aramaya başlayan Apple ilk Apple Store’u Ağustos ayında açılması planlanan Zorlu Center’da müşterileriyle buluşturacak.
 
Apple’ın mağazasının 1.000-1.500 metrekare arasında olacağı belirtiliyor.
 
Geçen yıl 400’ün üzerinde mağazada 120 milyon kişiyi ağırlayan Apple’ın CEO’su Tim Cook da kısa bir süre önce yaptığı açıklamada birçoğu ABD’nin dışında olmak üzere 30 Apple Store açacaklarını, 2013’te mağaza açacakları 13 yabancı ülkeden ilkinin Türkiye olacağını vurgulamıştı.
 
Türkiye’de bugüne kadar Koç Topluluğu şirketlerinden Bilkom’la çalışan Apple, geçen yıl Türkiye ofisini kurdu, ülke müdürlüğüne Resan Yüner’i getirdi. Kasım 2012’de de Bilkom’un yanında ikinci distribütör olarak Index Gnup ile anlaştı.
 
Zorlu Center, sadece Apple Store’a değil başka dünya markalarına da ev sahipliği yaparak ilklere imza atacak. Louis Vuitton’dan Christian Dior’a, Bulgari’den Fendi’ye, Kenzo’dan Hennessy’ye dünyanın en lüks çanta, giyim, gıda ve içki markalarını bünyesinde bulunduran LVMH Group da Zorlu Center’da birçok markasının mağazasını açacak. Louis Vuitton, Fendi, Christian Dior ve Bulgari bu mağazalardan birkaçı olacak. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com