Türkiye'den yeni hamle!

Türkiye'den yeni hamle!
ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kartal Semti'ndeki Garnizon Şehitliği'ni ziyaret ederek, dua etti.

Daha sonra şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Yıldız, "Bütün yapılan işlerin şu anda bu ülkeye kastetmek isteyenlerin kim olursa olsun ister dış güçler, ister içerde bu ayrılığı tahrik etmek, faydalanmak isteyenler cezasını görecekler" dedi. Taner Yıldız, yarın Akdeniz’de Piri Reis ardından 3 boyutlu sismik araştırma yapan bir geminin daha açılacağını bildirdi. Yıldız, 40 gün boyunca bir başka uluslararası firma ile Akdeniz’de sismik yaptıklarını anlatırken, "Bu çalışmamızı bugüne dek kamuoyu ile çok fazla paylaşmadık. Zira, hemen bu firma ile irtibata geçmeye çalışanlar oluyordu. Bu gemide çalışmalarını tamamladı. Yarını dahil edersek Akdeniz’de 3 gemi sismik çalışma yapmış olacak" diye konuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, beraberinde milletvekilleri Mustafa Elitaş, Yaşar Karayel, Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer, AK Parti il başkanı Ömer Dengiz ve bugün yapılan Ak Parti Gençlik kolları kongresine katılan delegelerle birlikte Melikgazi ilçesi Kartal semtindeki Garnizon Komutanlığı şehitliğini ziyaret etti. 2004 yılında Güneydoğu'da şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Suat Sarı’nın kabri başında, okunan Kuran-ı Kerim ardından yapılan duaya eşlik eden ve beraberindekilerle birlikte hocanın eşliğinde tekbir getiren Bakan Yıldız, daha sonra tüm şehit kabirlerini ziyaret ederek kırmızı karanfiller bıraktı. Yıldız, AK Parti Gençlik Kolları'nın il kongresi nedeniyle gençlerle birlikte, şehitliğe geldiklerini anlatırken şöyle dedi:

"Şehitlerimizle birlikte olduk. Bu bir iradenin de göstergesidir. Çünkü bu ülkede karmaşa çıkartmaya çalışanlar ayrılıkçı bir nokta oluşturmaya çalışanlar, başarılı olamayacak. Bunun artık söz kısmının çok anlamlı olmadığını söylüyoruz. Bütün yapılan işlerin şu anda bu ülkeye kastetmek isteyenlerin kim olursa olsun ister dış güçler, ister içerde bu ayrılığı tahrik etmek isteyenler, faydalanmak isteyenler cezasını görecek. Türk'ü, Kürd'ü bir ayrım olmaksızın, bu ülkeye inanan bu ülkenin vatandaşlarına inşallah bizim hizmetlerimiz kesintisiz sürecek. Bu hizmetleri durdurmak isteyenler cevaplarını yapılacak hizmetlerle alacaklar. Allah'tan şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Artık bunun dönüşü ve herhangi bir tekrarı söz konusu olamaz. Sonuna kadar, sonuç alıncaya kadar gidecek."

"AKDENİZ’E YARIN TÜRKİYE ADINA SİSMİK BİR GEMİ DAHA AÇILIYOR"

Bakan Taner Yıldız, Akdeniz’de Piri Reis’in yanı sıra kiralanan bir geminin de sismik araştırma çalışmalarına katıldığını bunu ilgili firmaya baskı olmaması açısından kamuoyuna açıklamadıklarını, yarın 3 boyutlu sismik araştırma yapacak bir geminin de Akdeniz’e açılacağını söyledi. Bakan Yıldız, bu konuda şunları söyledi:

"Yarın sabah itibarıyla Akdeniz’e Antalya’dan üç boyutlu bir sismik arama gemisi gidecek. 1100 kilometre alanda 40 gün kalıp arama yapacak. Akdeniz’de yanlızca Piri Reis gemisinin olduğunu söyleyenler yanılıyorlar. Piri Reis şu ana kadar yaklaşık 2 bin 100 kilometrelik iki boyutlu sismik araştırma yaptı. 4 bin kilometreye yakın tamamlayacak. Yalnız bununla kalınmadı 40 gün boyunca bir başka uluslar arası firma ile Akdeniz’de sismik yaptık. Bu çalışmamızı bugüne dek kamuoyu ile çok fazla paylaşmadık. Zira, hemen bu firma ile irtibata geçmeye çalışanlar oluyordu. Bu gemide çalışmalarını tamamladı. Yarını dahil edersek Akdeniz’de 3 gemi sismik çalışma yapmış olacak. Yarın kamuoyuna bu gemilerin hem fotoğraflarını hem büyüklüklerini hem de çalışmalarını tanıtacağız. Böylece, bir nevi Akdeniz’de sismik arama ve petrolle ilgili bir başlangıç oluşturmuş oluyoruz. Kendi sahamızın dışında KKTC ile yapılan anlaşmamız var. Kıbrıs’ın Kuzeyinde güneyinde hatta batısında da bu çalışmalar devam edecek."

Yarın Akdeniz’de 3 boyutlu araştırma yapacak geminin Norveç’deki bir firmadan kiralandığı ifade edildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com