Türkiye'nin 2. kadın valisi göreve başladı

Türkiye'nin 2. kadın valisi göreve başladı
Türkiye'nin ikinci kadın valisi olan Esengül Civelek, Yalova Valiliği görevine resmen başladı.

Yalova Valisi Osman Çapalı'nın merkeze alınmasının ardından Yalova Valiliği görevine getirilen Esengül Civelek görevine başladı.
 
Valilik bahçesinde düzenlenen törende, askeri ve mülki erkan tarafından karşılanan Civelek, makam kapılarının halka sonuna kadar açık olacağını dile getirerek, "Yalova'ya vali tayin edilmekten, Yalova'ya hizmet edecek olmaktan son derece gurur ve onur duyuyorum. İlimizin her yönden ve her açıdan kalkınması ve gelişmesi için kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörle iş birliği yapacağız.

Meselelerin çözümünde karşılıklı diyalog ve fikir alışverişini benimseyecek, ilimize güzel ve önemli hizmetler kazandıracağız. Amacımız vatandaşımızın mutluluğudur, huzurudur. Kamu hizmetlerinin kaliteli, süratli ve verimli bir biçimde sunulması, kamu hizmeti mekanizmalarının sağlıklı bir şekilde işletilmesi, devletle vatandaş arasında anlamlı bir ilişki oluşturulması en önemli görevimiz olacaktır.

Bu görevleri yerine getirirken de adalet ve eşitlik, tarafsızlık ve insan hakları, hukukun üstünlüğü, dürüstlük ve sorumluluk gibi ilkeler esas alınacaktır. Başlatılan tüm proje, çalışma ve yatırımlar kaldığı yerden devam edecektir. Benden önce Yalova'ya hizmet etmiş bütün valilerimize huzurunuzda teşekkür ediyorum. Çalışma hayatım boyunca çok önemsediğim ve uyguladığım bir husus, makam kapılarımız ve gönül kapılarımızın tüm vatandaşlarımıza açık olmasıdır" dedi.

Yalova Valisi Esengül Civelek, daha sonra belediye başkanları, vali yardımcıları ve kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri tanışarak ile bir süre sohbet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com