"Türkiye'nin 2023 Vizyonu ve Bugünün Türkiyesi"

Türkiyenin 2023 Vizyonu ve Bugünün Türkiyesi
Başbakanlık Başdanışmanı Bulut: "Yeni dünya düzeninde avrupa olmayacak, Türkiye ise güçlü bir oyuncu olarak yer alacak’’

NEW JERSEY - OHIO (AA) -  Başbakanlık Başdanışmanı Yiğit Bulut, "Yeni dünya düzeninde avrupa olmayacak, Türkiye ise güçlü bir oyuncu olarak yer alacak’’ dedi.

Amerika’da Herşey Türkiye İçin Platformu tarafından New York, Ohio ve New Jersey eyaletlerinde düzenlenen "Türkiye'nin 2023 Vizyonu ve Bugünün Türkiyesi" programlarda Türk Amerikan toplumu ile bir araya gelen Bulut, konferans zincirinin son durağı New Jersey’de konuşma yaptı. Bulut, Türkiye’nin içinden geçtiği süreci ve yakın gelecekteki vizyonunu tanımlarken, ‘’Yeni dünya düzeninde avrupa olmayacak, Türkiye ise güçlü bir oyuncu olarak yer alacak. Almanya’nın bizim dediği bir Türkiye’den, kendi gemisini kendisi yapan bir Türkiye’ye dönüştük. Türkiye’nin hedefleri çok büyük’’ dedi.

Bulut, IMF’ye borç ödeyen bir Türkiye’den 5 milyar dolar borç vermeyi planlayan bir Türkiye’ye dönüşmesinin ana mimarı olarak da Başbabakan Recep Tayyip Erdoğan’ı gösterdi.

Arap devletlerinin üzerinde batılı devletler tarafından büyük oyunlar oynandığını ifade eden Bulut, son zamanlarda Arap sermayesinin yönünü Türkiye’ye çevirdiğini belirtti. 

Yiğit Bulut, Amerika ile Türkiye ilişkilerine de atıfta bulunduğu konuşmasında, ABD’deki derin yapılanmaya da dikkati çekerek, "ABD Türkiye’nin gelecek yüzyılda bütün stratejilerde yine en büyük partneri olmaya devam edecek. ABD’de de yerleşik güçler Amerikan savaş makinasının durmasını istemiyorlar. Obama onlara karşı savaş veriyor. Putin ve Erdoğan da aynı savaşı kendi ülkelerinde veriyor’’ dedi.

-"Babam dahi olsa, affetmem"-

Türkiye’nin 17 Aralık sürecinde yaşadığı olaylara da vurgu yapan, ve Başbakan Erdoğan’ın demokratik iktidarını engelleyemeyen bazı yapıların, milli olmayan güçlerle irtibatta olduğunu söyleyen Bulut, Türk Amerikan toplumuna hitaben: "Kendinizi koryuyun, çocuklarınızı örgütlerden koruyun. Türkiye aleyhine çalışanlardan, onların uzantılarından kendinizi çok iyi koruyun. Bunlar karşınıza, Türk, Müslüman, Amerikan veya İngiliz kılığında çıkabilir. Benim babam dahi olsa Türkiye Cumhuriyeti’ne silah çekerse affetmem. Türkiye’nin menfaatlerine, geleceğine, varlığına karşı yabancı güçlerle işbirliği yapan babam dahi olsa affetmem" diye konuştu.

İslam dininde kula kulluk etmenin yerinin olmadığı bilgisine değinen Başdanışman Bulut, ‘’İslam dininde kula kulluk yoktur. İslam dininde ruhban sınıfı yoktur. Allah’la kul arasına kimse giremez. Kula kulluk edenler gün gelir başka kula da kulluk ederler’’ dedi.

Türkiye’nin, içeriden ve dışarıdan, tarihinin en büyük saldırısı altında olduğunu belirten Bulut, ‘’Herşey Türkiye için Platformu  organizasyonları ile bütün Amerikayı gezeceğiz. Çalınmış insanlarımızı geri kazanmak amacıyla hareket edeceğiz’’ derken, yıllar sonra üzülmek yerine,  içinde Türkiye ve ümmet sevgisi olan insanların hemen harekete geçmesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com