Türkiye'nin Abramovich'i Demirören!

Türkiye'nin Abramovich'i Demirören!
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Avrupa'nın futbol milyonerleri arasında yerini aldı...

Fernandes'in ardından Simao ile Almeida'yı getirmeye hazırlanan Demirören'e tam sayfa ayıran Portekiz'in Diario de Noticias gazetesi, başkanı Abramovich, Fedorichev ve Perez'e benzetti

Beşiktaş'ın üst üste gerçekleştirdiği yıldız transferler Portekiz'de büyük yankı buldu.  Diario de Noticias gazetesi, Beşiktaş'a ve Başkan Yıldırım Demirören'e tam sayfa yer ayırarak, Türk futbolunun yeni zengininin Demirören olduğunu savundu.

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ MİLYONERİN ELİNDE
“Beşiktaş Kulübü milyonerin elinde” başlığını kullanan gazete, bu ismin yaptığı transferlerle Avrupa'nın ve dünyanın gündemine oturduğunu iddia etti. Gazete, Türkiye'nin en eski kulüplerinden birine başkanlık eden Demirören adının, Avrupa'da Quaresma ile anılmaya başladığını, Guti ile devam ederek büyük sükse yaptığını belirtti. Guti'yi Beşiktaş'a kazandırmak için cebinden 3.5 milyon euro koyduğunu vurgulayan Portekiz gazetesi, başkanın yıldızlara karşı özel bir ilgisi olduğunu ifade etti. Gazete, Fernandes, Simao ve Almeida transferlerinin tamamlandığında Beşiktaş'ın zirve yapacağını ileri sürdü.

ABRAMOVİCH VE PEREZ'E BENZETİLİYOR
Demirören'in 2004 yılında Beşiktaş Kulübü'nün başına geldiğinden bu yana 100 milyon euroluk bir transfer bütçesine hükmettiğine işaret eden gazete, bu dev bütçeye rağmen başkanın 6 yıllık yönetiminde Beşiktaş'ın sadece 2008-09 sezonunda şampiyonluk yaşadığını belirtti. Haberde, Demirören'in taraftar arasında protestoya maruz kaldığını ileri sürerek, bunun en büyük nedeninin 135 milyon euroluk borç olduğu ifade edildi. Demirören'in protestolara aldırmayarak Beşiktaş'ı Avrupa'nın en büyüğü yapana kadar mücadeye devam edeceği de yazıldı.
Gazete, Demirören'i Avrupa'da milyonlar harcayan Chelsea'deki Abramovich ,Dinamo Moskova'daki Alexei Fedorichev ve Real Madrid'in Başkanı Florentino Perez'e benzetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com