Türkiye'nin başı büyük belada!

Türkiye'nin başı büyük belada!
Türkiye-Suriye sınırında hareketli günler yaşanıyor, El Kaide'nin Irak Şam İslam Devleti, Suriyeli Muhalifleri Türkiye'ye kaçırdı.
Suriye'de yaşanan iç savaşın bedeli Türkiye'ye çok ağır oluyor. Türkiye'ye bir çok terör örgütü eli kolunu sallayarak girerken Suriye sınırında yaşayan vatandaşlarda büyük bir koku ve tedirginlik hakim. El Kaide'nin Irak Şam İslam Devleti hakimiyetini Suriye topraklarında genişletmek için Suriyeli Muhaliflerle uzun süredir çatışıyor. Çatışmalar uzun zamandır sürerken son günlerde çatışmalar iyice ateşlenmiş durumda. El Kaide kökenli Irak Şam İslam Devleti Türkiye sınırında Suriyeli Muhaliflerle çatışmasında Muhaliflere ağır zayiatler verdirdi. Suriyeli Muhaliflerin ellerinde silahlarla Türkiye Karkamış Gümrük kapısına sığındıkları öğrenildi. Cerablus kasabası ise IŞİD'in eline geçti.
 
IŞİD mensuplarınınsa gümrük kapısına gelerek silahları istediği gelen bilgiler arasında. Gümrükte ise sadece iki memurun olduğu ifade edildi. İddiaya göre Gaziantep Valisi Erdal Ata, Emniyet ve Jandarma’nın MİT’in olaya müdahil olacağından endişe ederek müdahele etmek istemediğini söyledi.  IŞİD elemanlarının şuanda sıfır noktasında olduğu bildiriliyor. IŞİD ve muhalifler arasında 6 aydır aralıklarla devam eden çatışmalarda şu ana kadar 500’ü aşkın kişi hayatını kaybetti. 
 
EL KAİDE'NİN TÜRKİYE'DE YAPTIĞI BOMBALI SALDIRILAR!

15-20 Kasım 2003 tarihlerinde bomba yüklü araçların infilak ettirilmesiyle İstanbul'da meydana gelen olaylardırın sorumluluğunu El Kaide terör örgütü üstlenmişti. 15 Kasım 2003'te Neve Şalom Sinagogu ve Beth İsrael Sinagogu'na düzenlenen eylemlerin sonucunda 27 kişi yaşamını yitirmiştir. Bomba yüklü araçlarla düzenlenen eylemlerde, eylemi gerçekleştiren kişiler de yaşamını yitirmişti. Patlamaların meydana geldiği sinagoglarda ve çevrelerinde büyük hasar oluşurken, en az 300 kişi de yaralanmıştı.
 
Sinagoglara yönelik bombalı eylemlerden beş gün sonra, 20 Kasım 2003'te yine bomba yüklü araçlarla iki eylem düzenlendi. 20 Kasım'daki bombalı eylemlerin hedefi İstanbul'daki İngiliz Konsolosluğu ve HSBC Bankası'nın genel merkezi oldu. Eylemlerde İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Roger Short ve tiyatro sanatçısı Kerem Yılmazer'in de aralarında bulunduğu otuz kişi yaşamını yitirirken, 400 kadar kişi de yaralanmıştı. Hatay'ın Reyhanlı İlçesindeki bombalı saldırıyı da El Kaide'nin yaptığı iddia edilmişti. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com