Türkiye'nin En Başarılı 30. Okulu!

Türkiye'nin En Başarılı 30. Okulu!
Bilecik Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu, Türkiye'nin En Başarılı 30. Okulu Oldu...

Sbs 8. sınıf sonuçlarına göre Türkiye'nin en başarılı 50 okulu belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan başarılı okullar listesinde Bilecik Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu da yer aldı.
Bilecik Merkezde faaliyet gösteren Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu, Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'nda kitlesel başarı göstererek Türkiye'de sayısı 40 bine yaklaşan ilköğretim okulları arasında ilk 50 okul arasına girerek Türkiye 30'uncusu oldu.

Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu, 6, 7 ve 8. sınıf sınav sonuçlarıyla belirlenen okul yerleştirme puanına (OYP) göre bireysel başarıda da il birincisi oldu. Kolejin öğrencisi Ahmet Furkan Çolak, ilde en yüksek OYP alan öğrenci oldu. 497,064 puan alan Çolak, 2008 ve 2009 yıllarında da Sbs il birinciliği derecelerini elde etmişti.

Bu yıl Sbs'de kitlesel olarak büyük başarı yakaladıklarını aktaran Müdür Yardımcısı Mustafa Tanşu, Sbs'ye giren tüm öğrencilerin ortalamasının 454,09 olduğunu açıkladı. Tanşu, 'Bu yıl 23 mezun verdik. Bunlardan 23'ü de fen ve Anadolu liselerine yerleştiler.' dedi. Mustafa Tanşu, şöyle devam etti: 'Öğrencimizin Sbs 2010'da göstermiş oldukları bu başarı, hepimizi gururlandırdı. Her yıl ulusal uluslararası yarışma ve sınavlarda derecelere imza atan öğrencilerimizin bu başarılarının arkasında sistemli, disiplinli ve sevgiye dayalı eğitim ortamının büyük katkısı var. Sevgi Çiçeği, dünya standartlarında bir eğitim vermektedir. Bu başarının temelinde sevgi, güven, sabır ve yaptığımız işe inanmak vardır. Öğrencilerimizi strese sokmadan huzurlu bir ortamda geleceğe hazırlıyoruz. Başarıda emeği geçen öğrencileri, öğretmenleri ve velileri tebrik ederim.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com