Türkiye'nin en başarılı genci seçildi

Türkiye'nin en başarılı genci seçildi
Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneğinin (Junior Chamber International), bu yıl 17'inci kez gerçekleşen (Ten Outstanding Young Persons) “Türkiye'nin 10 Başarılı Genci Ödülleri” s

Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneğinin (Junior Chamber International), bu yıl 17'inci kez gerçekleşen (Ten Outstanding Young Persons) “Türkiye'nin 10 Başarılı Genci Ödülleri” sahiplerini buldu.
JCI Türkiye tarafından JCI İstanbul'nun ev sahipliğinde İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin ana sponsorluğunda Global Girişimcilik Haftası içerisinde Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Salonu'nda görkemli bir tören ile Türkiye'nin 10 başarılı genci ödüllendirildi.
Dünya Kongresi'nde Dünya'nın en başarılı genci olmak için ülkemizi temsil edecek.
Dumlupınar Üniversitesi Seramik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Güray Kaya, Türkiye'nin On Başarılı Genci yarışmasında 2011 yılında Bilimsel Önderlik kategorisinde “Türkiye'nin en başarılı genci” seçildi. Yrd. Doç. Dr. Güray Kaya Tapei/Taiwan'da 2012 JCI Dünya Kongresi'nde Dünya'nın en başarılı genci olmak için ülkemizi temsil edecek.
Güray Kaya, düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, akademik gelişimine katkı sağlayan ve destek olan herkese teşekkür ederek, Türkiye'nin dışa bağımlılığının önüne geçilmesinin ve uluslararası arenada rekabet edebilirliğinin arttırılmasının temelinde ülkemizde yapılan yenilikçi, teknolojik ve aynı zamanda bilimsel çalışmaların yattığına inanan genç bir akademisyen ve girişimci olarak, bu bağlamda yapmış olduğu çalışmaların bu şekilde ödüllendirilmesinin kendisini son derece gururlandırdığını ifade etti.
Güray Kaya bundan sonra da gerek mensubu olduğu Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde gerekse kurucusu olduğu Seramdent Diş Seramikleri ve Nanomalzemeler Ltd. Şti'de, uluslararası piyasalarda aranan, ülkemize ait, markalaşmış, , özgün, teknolojik ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi için büyük bir azimle çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com