“Türkiye'nin en güzel kampüs alanını kuracağız”

“Türkiye'nin en güzel kampüs alanını kuracağız”
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, devam eden projeler hakkında bilgi vererek tasarrufa büyük önem verdiklerini ve Türkiye'nin en güzel kampüs alanını kuracaklarını söyledi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, devam eden projeler hakkında bilgi vererek tasarrufa büyük önem verdiklerini ve Türkiye'nin en güzel kampüs alanını kuracaklarını söyledi.
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, genç bir üniversite olmalarına karşın modern, fiziki yapısı ve eğitim alanındaki gelişmelerle tercih edilen bir üniversite olma yolunda ilerlediklerini söyleyerek, devam eden yatırımlar hakkında bilgi verdi. Uşak Üniversitesi olarak tasarrufa büyük önem verdiklerini anlatan Adnan Şişman, kısa sürede büyük bir mesafe kat ettiklerini dile getirdi. Bir kaç yıl önce kurulan üniversitenin eğitim alanında olduğu gibi fiziki yapılaşmada da büyük bir başarı yakaladığını ifade eden birkaç yıl önce 6 bin olan öğrenci sayısının 11 bine yükseldiğini bu sayıyı kısa sürede 20 bine çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.
Uşak Üniversitesi'nin geleceğini en iyi şekilde planlamaya çalıştıklarını kendilerini tercih eden öğrencilere modern binalarda kaliteli eğitim ve kaliteli yaşam alanları sunmaya çalıştıklarını anlatan Prof. Dr. Adnan Şişman, “Kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Kapalı spor salonu ve yarı olimpik yüzme havuzu inşaatı 2011 yılı Nisan ayında tamamlanacak. Toplam 9 bin 400 metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Bunun dışında çarşı projemiz, araştırma laboratuarı, halka açık iki adet sinema salonu da gelecek yıl Mart ayına kadar bitecek. kampüsü tam bir yaşam alanı olarak düşünüyoruz. Öğrencilerimiz, veliler ve buraya gelen herkes farklı bir havayı teneffüs edecek. Biz üniversiteyi Uşak ile bütünleştirmeyi hedefliyoruz. Üniversitenin kapılarını halka açıyoruz. Çarşı, spor salonu ve yüzme havuzu, sinemalar ile kampüs içi yollar tamamlandığında burada yapmak istediğimiz yapılaşma ortaya çıkacak. Kampüsün girişine modern bir giriş kapısı da inşa edeceğiz. Amacımız Bir Eylül Kampüsünü butik bir kampus alanına çevirmek. Bütün bunları tercih edilebilir bir üniversite olmak için yapıyoruz”dedi.
Üniversitenin kısa sürede öz kaynakları ve hayırsever iş adamlarının desteği ile geliştiğini de anlatan Prof. Dr. Şişman, “Üniversitemizde kurulduktan sonra Güzel Sanatlar Fakültesi binası, akademik blok, rektörlük, sosyal tesis, spor tesisi ve 4 amfiyi tamamladık. Bunun yanı sıra kampüs alanındaki bilgisayar, su ve elektrik sistemlerini yer altında oluşturulan galerilerden geçirdik. Kampüsün su sorunu çözdük, meydan düzenlemesi sosyal tesis binası yaptık. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Derslik inşaatlarımızda devam ediyor. Halen inşaatı devam eden ve kısa sürede tamamlanacak olan D 2 bloğu her yönüyle örnek bir yapı olacak. Konferans salonları, maksimum seviyede güneş ışığı alması ve akıllı bir bina olması gibi özellikleri ile örnek bir derslik olacak. Vaziyet planında mümkün olduğunca değişiklik yapmadan fiziki ilerlemeyi gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Yapılaşma tamamlandığında Türkiye'nin en güzel kampüs alanını kurmuş olacağız. Kampüste eğitim birimlerinden yaşam alanlarına yürüyerek geçilebilecek. Öğrenciler ders blokları arasında en uzak mesafeye yürüyerek 10 dakikada ulaşabilecek. Doğa ile barışık, teknolojinin en son imkanları kullanılarak oluşturulacak alışveriş ve eğlence merkezinde küçük bir kentte bulunması gereken her şey bulunacak. İzmir-Uşak kara yoluna bakan bölümde Oditoryum Salonu kuracağız. Rektörlük binasını kampüsün giriş bölümüne inşa edeceğiz. Bütün bu yatırımları 4 yıl içinde bitirmeyi hedefliyoruz”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com