Türkiyenin ilk yerli tramvayı yolda kaldı

Türkiyenin ilk yerli tramvayı yolda kaldı
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin teşvikiyle üretilen ilk yerli tramvayı 'İpekböceği’ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in katılımıyla test sürüşü sırasında yolda kaldı.

Rayların üzerine park eden aracın neden olduğu gecikme 40 dakika sonra şoför’ün gelmesiyle son buldu.  Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, daha sonra Heykel Valilik binasının önündeki duraktan Türkiye’nin ilk yerli tramvayı ‘İpekböceği’ne bindi.
 
Bakan Çelik, İpekböceğini beğendiğini söylerken, Türkiye için değerli bir proje olduğunu kaydetti. Altıparmak- Heykel- İnönü Caddesi- Uluyol Caddesi ve Kent Meydanı’nı dolaşacak olan ve T1 olarak adlandırılan hatta giren tramvay, Uluyol Caddesi üzerinde bir aracın hat üzerine park etmesi sonucu yolda kaldı. Tramvayın yol üzerinde kalması nedeniyle bazı vatandaşlar olaya tepki gösterirken araç sahibinin gelmemesi üzerine çekici çağırıldı. Trafik nedeniyle çekici de geç kalırken tramvaydan inen Bakan Çelik, vatandaşlarla sohbet etti. Bir vatandaş Bakan Çelik’e, “Bakanım bayağı bir sürpriz yapmışlar. Ama halkla birlikte olmanız lazım. Sürpriz böyle olur” dedi. Çelik ise, “Duyuru yapılmasına rağmen tesadüf” diye yanıt verdi.
 
“HERKESİ REZİL ETTİN”
 
Yaklaşık 40 dakika sonra çekici gelirken adının Yunus olduğu öğrenilen araç sahibi de geldi. Trafik polisleri ve zabıtalar sürücüye tepki gösterirken aracına binmek isteyen Yunus adlı genç zabıta tarafından aracından çıkartıldı. Vali Yardımcısı Mehmet Vedat Müftüoğlu, “Raylı sistemin üzerine nerde park edilmiş? Herkesi rezil ettin” diyerek araç sahibine tepki gösterdi. Çekiciye bindirilmeye çalışılan araç tramvay hattı üzerinde yüksek gerilim olması nedeni ile karşı yola geçirilerek kaldırıldı. Bakan Faruk Çelik ise hareket eden İpek Böceği’ne binerek Kent Meydanı durağında indi.

(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com