Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Sarnıç'ın Gazze ziyareti

Türkiyenin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Sarnıçın Gazze ziyareti
Nasr Çocuk Hastanesi'ni ziyaret eden Sarnıç:

GAZZE (AA) - Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç, Gazze'deki En-Nasr Çocuk Hastanesi'ni ziyaretinde, "Gazze ve Gazzeliler bizim için büyük öneme sahip, bizim kardeşlerimiz.Onlara yardım etmek maneviyatımızı daima artırıyor" dedi.

Beyt Hanun Sınır Kapısı'ndan geçerek Gazze'de incelemelerde bulunan Sarnıç, beraberindeki Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF) heyetiyle Nasr Çocuk Hastanesi'nin, yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve prematüre bebeklerin bulunduğu ünitelerini ziyaret etti.

Sarnıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, görevini devralmasından bu yana geçen süre içinde ikinci kez Gazze'yi ziyaret ettiğini belirterek, "Gazze ve Gazzeliler bizim için büyük öneme sahip, bizim kardeşlerimiz.Onlara yardım etmek maneviyatımızı daima artırıyor" diye konuştu.

Sarnıç, UNİCEF ile iş birliği yaparak gerçekleştirdikleri ziyaret sırasında, hastane yetkililerinden temel ihtiyaçlarına dair detaylı bilgi aldıklarını aktardı.

Yeni doğan ünitelerinde birtakım eksiklikler olduğunu ifade eden Sarnıç, ilaç ve tıbbi malzemelerin yetersizliği ve bölgedeki elektrik sıkıntısı nedeniyle hastane yönetiminin zorluklarla karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Sarnıç, Türkiye tarafından hastaneler için daha önce 1 milyon dolar değerinde yakıt sağlandığını hatırlatarak, Türk hükümetinin UNİCEF iş birliğiyle en kısa zamanda söz konusu ihtiyaçları karşılamak için harekete geçeceğini ve her zaman Filistinlilere destek olmaya devam edeceğini belirtti.

Hastanenin Başhekimi ve Müdürü Nebil el-Berguni de Başkonsolos ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Türk hükümeti her zaman Batı Şeria ve Gazze'deki Filistinlilere yardım elini uzatıyor. Altyapı ve belediyelerin özel projelerine destek veriyor" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com