Türkiye'nin Suriye'ye karşı sabrı tükendi!

Türkiye'nin Suriye'ye karşı sabrı tükendi!
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, Cumhurbaşkanı Gül'ün Suriye konusundaki açıklamasını değerlendirdi...

Nuland, günlük basın toplantısında, Suriye'ye yaptırımlar konusunda Türkiye ileiletişimlerinin nasıl olduğuna yönelik soru üzerine ileriye yönelik yapılması gerekenler konusunda Türkiye'nin kendi kararını kendisinin vereceğini söyledi.

"TÜRKİYE'NİN SABRI TÜKENDİ"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Suriye ile ilgili açıklamalarını hatırlatan Nuland, ''Gül'ün Türkiye'nin sabrının tükendiğine dair çok sert bir açıklama yaptığını'' ifade etti.

Nuland, ABD olarak tüm müttefik ve partnerlerini, ''ABD'nin Suriye rejiminin siyasi ve ekonomik ilişkilerini daraltmada yaptıklarına çok dikkatli bakmaya ve buna uyum sağlamaya'' çağırdıklarını kaydetti.

"DİYALOGLARIN GÜÇLÜ OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Sözcü Nuland, bir gazetecinin ''Rusya'nın, Irak'ın kuzeyindeki Türk askeri üssüne dair fotoğraflar yayımladığını belirterek, Türk askerlerinden, Irak'taki Amerikan askerleri sonrasında bölgede güvenliği sağlamaları yönünde bir beklentileri olup olmadığına'' yönelik soru üzerine bunun, komşu olarak Türkiye ile Irak'ın ele alması gereken bir konu olduğunu söyledi.

ABD olarak, iki ülkenin açık diyalog içinde olmasını istediklerini belirten Nuland, Türkiye ile Irak arasında daha iyi ve güçlü diyaloğun olmasına yardımcı olmak için de çok çalıştıklarını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com