“Türkiye’nin tehditleri işe yaramaz”

“Türkiye’nin tehditleri işe yaramaz”
Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, “Türkler, tehditlerle enerji kaynaklarından faydalanmamıza ilişkin olanakları engelleyeceklerini sanıyorsa, yanılıyor” dedi.

Yunanistan devlet televizyonunda Nerweek programına özel açıklamalar yapan Anastasiadis, “Kıbrıs sorununu çözüm süreci ile enerji kaynaklarından faydalanılması konularını ilişkilendirmeye çalışanların hayal kırıklığına uğrayacağını” öne sürdü. Anastasiadis, 5 Mayıs’ta ziyaret edeceği İsrail’de de temasların enerji çerçevesinde olacağını kaydetti.
 
AB’YE ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Kıbrıs sorunun çözümü ile ilgili olarak da “konunun ivedi olduğunu” savunan Rum lider “ancak Rumlar tarafından ikinci kez reddedilecek bir çözümün empoze edilmesinin mümkün olmadığını” belirtti.
 
Ekonomik krizden çıkmak amacıyla Euro grubu ile yapılan toplantılara yönelik de sert eleştiriler yapan Anastasiadis, “Yaşananların siyasi yaşamındaki en kötü anlar olduğunu, itibarlı gittiğini itibarsız ise geri döndüğünü” ifade etti. Anastasiadis, “Avrupalıların Güney Kıbrıs’a ve kendisine yaptıklarını affetmesinin mümkün olmadığını” söyledi.
 
Öte yandan BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Aleksander Downer ile bir araya gelen Anastasiadis, Downer’e, “Şu an mutlu sonla bitecek müzakereler için uygun değil. Kıbrıs sorununda yeni bir başarısızlık mı isteniyor?” dedi. KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, 29 Mayıs akşamı Anastasiades’le bir yemekli toplantıda bir araya geleceklerini söyledi. Eroğlu, “bir zaman limiti ortaya konması ve zaman limiti içerisinde gerçekleşecek görüşmeleri müteakiben dörtlü ya da beşli zirvenin yapılması şeklinde düşünceleri olduğunu” açıkladı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com