“Türkiye'nin toprakları NATO'nun değildir”

“Türkiye'nin toprakları NATO'nun değildir”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Faruk Loğoğlu, Başbakan'ın Türkiye'nin topraklarını NATO'nun toprakları olarak gördüğünü iddia etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Osman Faruk Loğoğlu, Başbakan'ın Türkiye'nin topraklarını NATO'nun toprakları olarak gördüğünü iddia ederek, "Türkiye Cumhuriyeti toprakları NATO'nun değil, sadece ama sadece Türkiye Cumhuriyeti'nindir." dedi. Loğoğlu, bu düşüncenin Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yanlış düşünce tarzını yansıttığını ileri sürdü.
 
İstanbul'da, 24-25 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 'Değişen Zamanlarda Sosyal Demokrasi: Balkanlar'da Dayanışma ve Refah' konferansının tanıtım toplantısında konuşan Loğoğlu, patriot füzelerinin Türkiye'ye yerleştirilecek olmasıyla ilgili düşüncelerini aktardı.
 
Loğoğlu, Türk hava savunma sisteminde ciddi eksiklerin olduğunu ileri sürdü. 10 yıldır hükümetin bu konuda hiçbir adım atmadığını belirten Loğoğlu, " Türkiye'nin füzelere karşı hava savunma sisteminde hala ciddi eksikler var. Türkiye'ye patriot füzelerinin gelmesi kötü bir şey değil ama bu talebin İsrail'in Gazze'ye saldırdığı bir dönemde yapılmış olması nedeniyle bunun amacının açıkça paylaşılması gerekir. Bunun amacı Kürecik'teki radar istasyonuna yönelecek herhangi bir füze saldırısını bertaraf etmek içindir." açıklamalarında bulundu.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye topraklarını NATO'nun toprakları olarak gördüğünü ileri süren Loğoğlu,"Türkiye Cumhuriyeti toprakları NATO'nun değil, sadece ama sadece Türkiye Cumhuriyeti'nindir." ifadelerini kullandı.
 
Loğoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi olarak NATO ile sıkıntılarının olmadığını ifade etti. NATO'nun Türkiye'nin güvenliği bakımından önemli olduğunu belirten Loğoğlu, "Bizim sıkıntımız patriot füzeleri ile de değil. Sıkıntımız hükümetin Türk ve dünya kamuoyu ile gerçekleri paylaşmamasıdır. Yalanlar üzerine aldatmacalar üzerine bina edilen bir politika bir noktada bu hükümeti sıkıştırır ve bize maliyeti yüksek olabilir." dedi.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun basına kapalı grup toplantılarında, Doğu Perinçek ile Aydınlık Gazetesini eleştirdiği sorularına da cevap veren Loğoğlu, " Grup toplantısı basına kapalıydı. Kapalı grup toplantısında görüşülen bütün konular hiçbir şekilde dışarıyla paylaşılmamalı. Ama CHP'nin medyayla herhangi bir kavgası sıkıntısı olamaz. Bazı yerlerde bazı yanlış aktarımlar olabilir. Biz CHP olarak medyanın özgür olmasını, üstünde sansür olmamasını isteyen bir partiyiz." diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com