Türkiye'nin üç tarafı Kürdistan

Türkiye'nin üç tarafı Kürdistan
BDP Milletvekili Hasip Kaplan katıldığı bir programda akıl almaz iddialarda bulundu

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan "Türkiye’nin 3 tarafı deniz; Karadeniz, Ege, Akdeniz. 3 tarafı da Kürdistan’dır." sözleriyle olay yarattı.

Danimarka’da PKK doğrultusunda yayın yaptıkları gerekçesiyle lisansları iptal edilen ve bu hafta ekran karartacak 3 kanaldan biri olan Nuçe (Haber) TV'de konuşan Kaplan komik iddilarda bulundu. TBMM'de gündemi belirleyen parti olduklarını söyleyen BDP'li vekil AKP'yle olan işbirliklerini de açıkça itiraf edercesine "Çözüm öyle bir şey ki; AK Parti ve BDP birlikte tek yönlü bir tünele girdi. Işığı görmek zorunda, dönüşü yok." dedi.

KAPLAN'DAN TUHAF İDDİA; '40 MİLYONUZ'

Kürtler olarak Türkiye'de her konuda anahtar nokta olduklarını öne süren Hasip Kaplan sayısal olarak da 40 milyon Kürt olduğunu öne sürüyor. "Sayısal nüfusu 40 milyonu bulan Kürt halkı anahtar konumundadır. Türkiye’de cumhurbaşkanlığı seçiminde, yeni anayasanın hazırlanmasında, demokrasi ve barışçıl çözümde; hepsinde anahtar rolündeyiz." sözleriyle nihai hedeflerinin ne olduğunu da ortaya koyuyor.

'3 TARAF KÜRDİSTAN' BENZETMESİ

Programdaki konuşmasında çirkin de bir benzetme yapan Kaplan "Türkiye’nin 3 tarafı deniz; Karadeniz, Ege, Akdeniz. 3 tarafı da Kürdistan’dır. Bu Ortadoğu’nun bir gerçeğidir." diyerek gözdağı vermeye çalıştı. Sık sık ortaya çıkan Kürdistan bayraklarının da normal görülmesini isteyen BDP milletvekili bir bayrak görünce kimsenin uykularının kaçmamasının gerektiğini söyledi. (MRE)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com