‘Türkiye'ye artık faşizm gelmiştir’

‘Türkiye'ye artık faşizm gelmiştir’
CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Anayasa Mahkemesi'nin kendisine ve CHP Grup Başkanvekilleri Emine Ülker Tarhan'a 6 bin TL para cezası vermesine sert tepki gösterdi.

Konuyla ilgili Yalova’da açıklama yapan Muharrem İnce “Sözün bittiği yerdeyiz. Bu seçilmişlere, siyasi partilere bir gözdağıdır. Geçen yıl, Türkiye, faşizme doğru gidiyor. demiştim. Meğer, kışla birlikte Türkiye’ye faşizm gelmiş” dedi. Sözün bittiği, tuzun koktuğu bir döneme girildiğini söyleyen CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili İnce “Bu kararla birlikte ‘ileri demokrasi’ anlayışının sonuçlarını görüyoruz. Bu karar, aynı zamanda yetmez ama evet diyenlere de kapak olmalıdır” diye konuştu.

114 CHP milletvekilinin imzasıyla, hükümet tarafından çıkartılan 15 kanun hükmünde, kararnamenin iptali için dava açılmıştı. CHP milletvekillerinin dava dilekçesinde Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın tarafsızlığını yitirdiği için “reddi hâkim” isteminde bulunulmuş ve görüşmelerin yapılacağı toplantılara katılmaması istenmişti.

Anayasa Mahkemesi, CHP’nin reddi hâkim istemini “eksiklikten”, 12 Ocak 2012’de yaptığı toplantıda da 12 dosyadaki reddi hâkim istemini “esastan” oybirliği ile reddetmesinin ardından, Anayasa Mahkemesi, Yargılama Usulleri Hakkında Kanun’un 60’ıncı Maddesi gereği dava açan CHP Milletvekillerinin başvurularını, kötü niyetle yaptıklarını da karara bağlayarak CHP Grup Başkanvekilleri Muharrem İnce ve Emine Ülker Tarhan’a 6 bin TL para ceza verdi.

(SRK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com