Türkiye'ye çok ağır suçlamalar

Türkiye'ye çok ağır suçlamalar
Suriye, ülkede 17 aydır devam eden çatışmalar nedeniyle, "Türkiye'de askeri operasyon merkezleri yöneten ABD, Suudi Arabistan ve Katar'ı" suçladı.
Hürriyet Planet'in haberine göre, Suriye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, BM Güvenlik Konseyi’ne yazdığı mektupta Katar, Türkiye ve Suudi Arabistan’ı da “silahlı terörist grupları barındırmak, fonlamak ve silahlandırmakla” suçladı.
 
Söz konusu mektup Caferi tarafından 2 Ağustos’ta gönderirken, Güvenlik Konseyi’nce dün kamuoyuyla paylaşıldı.
 
Mektupta, “Türkiye sınırları içinde İsrail, ABD, Suudi Arabistan ve Katar’ın istihbarat servislerinin yönettiği askeri operasyon merkezleri kurdu. Bu merkezler teröristlerin Halep’te ve diğer şehirlerde Suriye vatandaşlarına karşı yürüttüğü savaşları ve büyük gruplar halinde Suriye’ye giren teröristlerin gerçekleştirdiği katliamların denetimi için kullanılmaktadır” denildi.
 
Caferi, ABD, Fransa, İngiltere ve Türkiye’nin bölgenin dengesini değiştirmeye ve civardaki ülkeleri Batı’nın hegemonik politikalarına boyun eğmeye zorlamak için bir kampanya yürüttüğünü belirterek, “Halep için gözyaşı döküp Güvenlik Konseyi’nin toplanmasını isteyenler terörizme ve terörist gruplara verdikleri destekle bu trajediye neden olanlardır” ifadelerini kullandı.(EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com