Türkiye'ye geri dönüyor

Türkiye'ye geri dönüyor
Bir süre önce Londra'ya yerleşen Cüneyt Özdemir bugün Türkiye'ye dönüyor

Başbakan Erdoğan'ın yazıları ve yaptığı programlar yüzünden sert tepki gösterdiği ve patronu Aydın Doğan'a hitaben "Ben buradan o medya patronlarına yazıklar olsun diyorum. Bu adamları köşe yazarı olarak nasıl tutuyorsunuz" diye hedefine oturttuğu Cüneyt Özdemir bir süre önce Londra'ya yerleşmişti.

Özdemir, CNN Türk'te yayınlanan 5N1K isimli programını Londra'daki stüdyolarından canlı sunmaya devam ediyor.

TÜRKİYE'YE İŞTE BU NEDENLE GELİYOR

Özdemir bu gece kısa bir süre için Türkiye'ye dönüyor. Dönüş gerekçesi de çok ilginç. Twitter hesabından dönüş nedenini açıklayan Özdemir şunları yazdı:

N.Ç davası sonrası yaptığım yorumlar iddiası ile 3 aydan 2 yıla hapsimin istendiği dava yarın 09.15'de Bakırköy 4. Sulh Ceza mahkemesinde..

Bu gece N.Ç davası hakkındaki sözlerimden dolayı yargılanmak üzere Türkiye'ye geliyorum. Yarın Sabah 09.00'da Bakırköy Adliyesi'nde olacağım.

23 YILLIK MESLEK YAŞAMIMDA İLK DEFA

Özdemir geçtiğimiz Mayıs ayında hakkında dava açıldığında bir yazı kaleme almış ve "23 yıllık meslek hayatımda ilk kez bir haber yüzünden, üstelik de benim yapmadığım bir haber yüzünden hakkımda dava açıldı" demişti.

Özdemir yaşadığı süreci köşesinde şöyle dile getiriyordu:
"...önce sosyal medyada, ardından Radikal’deki bu köşede ve en önemlisi CNNTürk’te yayımlanan 5n1k programında özellikle Yargıtay’ın aldığı bu kararı sorgulayan haberler ve programlar yapmaya başladım.

Kısa bir süre sonra bir anda gözler, kararı onayan Yargıtay 14. Dairesi’ne döndü. Nitekim dairenin başkanı Fevzi Elmas medyanın karşısına çıkıp açıklama yapmak zorunda kaldı. Elmas yaptığı açıklamada “Bu kararın yaygarayla değişmesi de mümkün değildir” diyor ve bu kararı eleştiren medyayı suçluyordu.

Anlaşılan, özellikle benim yaptığım haberler Fevzi Elmas’ta büyük rahatsızlık yaratmış.

Bunu aylar sonra elime geçen mahkeme tebligatından anladım. İddianamede ‘ihbar eden’ başlığının karşısında Yargıtay 14. Dairesi Başkanı Fevzi Elmas’ın adı yazıyordu. Hakkımda suç duyurusunda bulunuyordu ancak suçun oluştuğunu iddia ettiği yer çok ilginçti. Ne Radikal’deki köşem ne de CNNTürk’teki programım; Star gazetesinin internet sayfasında hakkımda çıkan ve haberim bile olmayan bir haber suç delili olarak sunulmuştu. Dava dosyası aylarca adliyeden adliyeye dolaşmış, savcılar görevsizlik vermiş, sonunda dava Bakırköy Adliyesi Savcılığı’na gelmişti."(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com