Türkiye'ye şok suçlama

Türkiye'ye şok suçlama
Avrupa’ya kaçmak isteyen bazı Somalililerin sahte pasaportlarla Türk Hava Yolları uçaklarına binip Mogadişu’dan İstanbul’a geldikleri ortaya çıktı. Somalili yetkililerin yaptığı bu açıklama Türk Hava Yolları yetkililerince de doğrulandı.

'UÇAKLAR İNSAN KAÇAKÇILIĞI İÇİN KULLANILIYOR'

Somali Göç ve Vatandaşlık Bakanlığı’ndan General Abdullahi Gafow Mohamud, Associated Press’e yaptığı açıklamada, bu yasadışı uygulamanın arkasında insan kaçakçıları olduğunu bildirdi. Mohamud açıklamalarına kanıt olarak yakalanan kaçakların üzerinde ele geçirilen sahte pasaportları gösterdi.

Somali hükümeti, sahte pasaportların Avrupa’daki Somalililerin kurduğu insan kaçakçılığı ağlarına ait olduğunu bildirdi.

Türk Hava Yolları da Mohamud’un açıklamalarını doğruladı. Şirketin sözcüsü Merve Oruç sorunla mücadelede göçmenlik bürosu yetkilileriyle işbirliği içinde çalıştıklarını söyledi.

Türk Hava Yolları geçtiğimiz yıl başlattığı Mogadişu-İstanbul seferleriyle 1991’deki iç savaştan bu yana Somali’ye uçan ilk uluslararası havayolu şirketi olmuştu. Bu girişim o dönemde dünya basınında "tarihi bir adım" olarak nitelendirilmişti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com