"Türkiye'ye yazık olur"

"Türkiye'ye yazık olur"
MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM Başkanı Çiçek ile görüşmesinde, yeni anayasa çalışmalarında önemli mesafe alındığını, yarıda bırakmanın doğru olmayacağını söyledi.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Meclis'teki makamında bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yaptı.
 
Bahçeli, ''Biz MHP olarak, 7 ayı aşkın süredir sürdürülen çalışmaların başarılı olduğunu vurguladık. MHP olarak, sonuna kadar bu çalışmalara katkı sağlamayı düşündüğümüzü ve MHP'yi temsil eden değerli milletvekili arkadaşlarımızın da Sayın Meclis Başkanlığı'nın çalışma programı çerçevesinde kendilerine yardımcı olacağını ifade ettik'' dedi.
 
Anayasa Uzlaşma Komisyonu ile 19 Ekim 2011'den itibaren yeni anayasa faaliyetine başlanıldığını anımsatan Bahçeli, ''Türkiye için yazık olur. Önemli de mesafe alındı. Zannediyorum 40'a yakın madde üzerinde mutabakat sağlandığı ifade edilmektedir. Bunu herhangi bir şekilde yarıda bırakmak ve sivil bir anayasanın parlamento sistemi içinde hazırlanmasını başka türlü bir amaç için tıkamak doğru olmaz'' diye konuştu.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com