Türkiye'yi bekleyen tehlike!

Türkiye'yi bekleyen tehlike!
A Milli Futbol Takımı, 3. Torba tehlikesiyle karşı karşıya...

Büyük umutlarla Milli Takım'ın başına getirilen Hiddink'in, Türkiye'yi Euro 2012'ye taşıması hedefleniyordu. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Türkiye, playoff biletini Almanya sayesinde alabildi. Hırvatlar'a kendi sahasında 3-0 kaybetti ve Euro 2012 yarışına rövanşa çıkmadan havlu attı. Bugün Türk futbol kamuoyunun farkında olmadığı nokta ise alınan kötü sonuçlar sonrası FIFA ve UEFA sıralamalarında yaşadığımız düşüş. 2014 Dünya Kupası elemelerinde başarılı olamazsak, Euro 2016 elemelerine 3. torbadan girme ihtimalimiz yüksek. Son sıralamada 18'inciydik. Yani 2016 kura çekiminin prosedürü 2012 ile aynı olursa şu anda 2. torbanın son takımı görünüyoruz.

MEHMET TOPAL'I KULÜBEDE UNUTTU

Hiddink, Hırvatistan maçı sonrası "Grupta yapabileceğimiz en iyi şey ikinci olmaktı. Bunu da başardık. Rövanşta 4 gol atarız dersek de gerçekçi olmaz. İki takım arasında fark var. Futbolcularda da" dedi. Aynı Hiddink, Valencia'da takır takır oynayan Mehmet Topal'ı aylarca görmezden geldi, ancak Mart sonunda hatırladı. Topal, Valencia'da sadece geçen sezon beşi Şampiyonlar Ligi, 23 maçta 11'de başlamasına rağmen elemelerde iki maçta ilk 11 görebildi. Hırvatistan karşısında da 69. dakikada şans bulabildi.

SÖYLEM VE EYLEMLERİ TUTMUYOR

Hiddink, Salı gecesi "Gençlere daha fazla şans vermemiz gerekiyor" dedi. Ama Hollandalı'nın çıkardığı takımlar söylemiyle uyuşmuyor. Eleme grubundaki 10 resmi maçta da rakibimizden daha genç bir kadroyla sahada yer almadık. Sadece son Hırvatistan maçında bu gelenek değişti. 11 resmi maçta 35 oyuncu kullandı Hiddink. Bunlardan sadece 8'i milli formayla Hiddink döneminde tanıştı. Bunlar içinde Ömer Erdoğan ve Egemen Korkmaz, ve Giray Kaçar için gençleştirmeden söz etmek mümkün değil.

NE YAPTIĞINI KENDİ DE BİLMİYOR

Hiddink, 2010'da puansız geçtiğimiz Almanya ve Azerbaycan deplasmanları sonrası De Telegraaf'taki köşesinde "Almanya'ya yenilebilirsin ama Azerbaycan'a yenilmeyi asla kabullenemem. Problemi kökünden ele almanın zamanı geldi" diye yazdı. 2010 Kasım'ında Hollanda ile oynadığımız özel maça Almanya-Azerbaycan kadrosundan 12 ismi götürmedi. 9 yeni isim davet etti. İlk kez çağrılan bu 9 futbolcudan hiçbiri Hırvatistan maçının 24 kişilik kadrosuna giremedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com