"Türkiye'yi bölen adam: Erdoğan"

"Türkiye'yi bölen adam: Erdoğan"
Başbakan Erdoğan'ı kızdıracak analizler...
İngiliz Financial Times gazetesinde Başbakan Erdoğan'ın ve Türkiye'nin son 10 yılını değerlendiren 2 analize yer verildi.  İngiliz Financial Times gazetesinin Türkiye muhabiri Daniel Dombey, Erdoğan ve Türkiye hakkında yaptığı analizde Erdoğan bilinmeyen sulara yöneldiğini ifade ederek, Asya ile Avrupa'yı birbirine bağlayan ilk kıtalararası deniz altı tünelinin Erdoğan tarafından açıldığını, Türkiye'de son yıllarda bu gibi projelerin yapıldığını söyledi.
 
Erdoğan'ın hırlarına değinen Daniel Dombey "Erdoğan'ın inşaa ettiği Türkiye bu. 81 ilin bir çoğunda onun hırslarının elle tutulur bir biçim aldığını görebilirsiniz. Bir sürü göz, yabancı ve yerli, dünyanın fırsatı, Avrupa, Asya, Afrika ve Ortadoğu arasında 76 milyonun yaşadığı 800 milyar dolarlık gıpta edileceği bir yer." dedi. 
 
"Erdoğan'ın amacı 2023 yılına kadar Türkiye'yi dünyanın en büyük 10. ekonomisi haline getirmek. Bu da yılda yüzde 15 büyüme gerektirir, erişilemez gibi görünüyor" diyen Dombey Gezi Parkı eylemlerine değindi.
 
Gezi Parkı Eylemlerinde Erdoğan'a karşı olan halkın biraz olsun sinirlerinin yatıdığını belirten muhabir anlaşmazlıkları hala devam ettiğini söyledi.  Daniel Dombey "Erdoğan'ın posterleri hemen hemen her yerde ancak ülkenin yönü onun planladığı yöne doğru gitmeyebilir. Ekonomik ve politik olayların arasında Türkiye kendini sıkıntılı sularda bulabilir." dedi.
 
"ERDOĞAN: TÜRK ULUSUNU BÖLEN ADAM"
 
Gazete yer alan bir başka analiz de  Financial Times gazetesinin eski Türkiye muhabiri Leyla Boulton'un görüşlerine yer verildi.
 
Leyla Boulton Türkiye'nin son 10 yılını "Yüzleşmenin iki baş karakteri var: daha zengin, bir bakıma daha protesto eğilimli, orta sınıf ve ülkenin ilk son 10 yıldır demokratik seçimle iş başına gelen tek partili hükümeti. Kısmen Erdoğan'ın başarısı. Mirasının diğer unsurları, evler, yollar ve herkese ücretsiz sağlık hizmeti ile hala bu popüler politikacı, önümüzdeki yıl ki seçimleri kazanmayı garanti ediyor." şeklinde özetledi.
 
10 yılda Erdoğan'ın çok değiştiğini, halkına yabancılaştığını söyleyen Boulton bir liberalin 'onun demokrat olduğunu düşünmüştük ama o despot biri haline geldi' açıklamasını aktardı. Erdoğan'ın tek adamlığa gittiğiniima eden Leyla Boulton Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasında gerilim olduğunu, bu ikilinin Erdoğan'ın demokratik olmayan tutumlarına karşı çıktıkları ifade edildi. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com