Türkiye'yi sarsan katliam davasında flaş karar!

Türkiye'yi sarsan katliam davasında flaş karar!
Güngören Patlamasında 17 kişi hayatını kaybetmişti. Katliamın davasında 2 sanığa 18 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Güngören Patlamasından tutuklu bulunan sanıklar Nusret Tebiş ve Hüseyin Türeli’yi devletin birliğini bozmaya teşebbüs suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırdı. Mahkeme iki sanığa ayrıca 17 kişiyi öldürmek suçundan da 17’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme, anne karnındaki bebek için ise ceza vermedi. Mahkeme, olayda yaralanan 79 kişi için de sanıklara ayrı ayrı ceza verdi. Mahkeme sanıkları her yaralı için 16’şar yıl cezalandırdı. Sanıkların toplamda “Patlayıcı madde bulundurmak, olayda yaranan 79 kişiyi öldürmeye teşebbüs ve mala zarar verme" suçlarından 1283 yıl hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Sanıklar Ziya Kiraç ve Abdurrahman Oral’ı “PKK terör örgütü üyesi olmak" suçundan 12’şer yıl hapisle cezalandıran mahkeme sanık Şerafettin Kara’yı "Terör örgütüne yardım etmek ve ateşli silahlar kanununa muhalefet" suçlarından 11 yıl 3 ay hapse mahkum etti.

Sanık Aydın Ağlar, "Terör örgütüne yardım etmekö suçundan 9 yıl hapisle cezalandırıldı.

Tutuklu sanık Mehmet Salih Yanak da "Terör örgütüne üye olmak, ateşli silahlar kanununa muhalefet ve sahte kimlik kullanmak" suçlarından 19 yıl 6 ay hapisle cezalandırıldı.

Sanık Şaban Güneş, "Terör örgütü üyesi olmak" suçundan 2 yıl 1 ay hapisle cezalandırılırken sanık Cihan Aydın, "Örgüte yardım etmek, ateşli silahlar kanununa muhalefet ve sahte kimlik bulundurmakö suçlarından 15 yıl 9 ay hapse mahkum edildi.

Cevat Aydın, “Terör örgütü üyesi olmak ve ateşli silahlar kanununa muhalefet" suçlarından beraat etti.

Sanıklar Hüseyin Türeli ve Nusret Tebiş’in tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme Mehmet Salih Yanak’ı tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak tahliye etti.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com