Türkkan; Gladyolara teslim olmayacağım

Türkkan; Gladyolara teslim olmayacağım
Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Adnan Türkkan Ergenekon davasıyla ilgili konuştu

Ulusal Kanal Genel Yayın Yöneymeni olan ve Ergenekon Davasında 10,5 yıl ceza alan Adnan Türkkan dün Türkiye'ye dönmeyeceğini twitter'dan yazmıştı. Bir konferans için gittiği Almnaya'da kalacağını ve mesleğine oradan devam edeceğini duyuran Türkkan Odatv'ye açıklamalarda bulundu.

Kendisine verilen cezanın gladyo mahkemelerinde alındığını ve bu sisteme teslim olmayacağını döyleyen Türkkan mücadele etmeye devam edeceğini anlattı.

Adnan Türkkan açıklamasında şunları söyledi;

    " Zindanlar yurtseverlerle doldu. Artık tek bir Aydınlıkçıyı dahi gladyo mahkemelerine teslim etmeyeceğiz. Biz asla başka devletlerin boyunduruğu altına girmeyiz. "Silivri'de Türk hukuku değil Amerikan hukuku uygulandı.Gladyo mahkemelerine teslim olmayacağız.Tarihimiz, Türk devrimcilerinin hürriyet için zindanları, sürgünleri, boğdurulmaları göze aldığına şahittir. Tarihimiz, genç devrimcilerin bağımsızlık için nasıl darağacına yürüdüğünü yazmıştır. Gladyoyu uzantılarıyla beraber kökten temizleyene kadar mücadelemiz sürecek.Zindanlar yurtseverlerle doldu. Artık tek bir Aydınlıkçıyı dahi gladyo mahkemelerine teslim etmeyeceğiz. Biz asla başka devletlerin boyunduruğu altına girmeyiz. Emperyalizmle mücadelemiz dünyanın neresinde olursak olalım sürecektir. Kimse bizi 2 sayfa 9 madde gizli sözleşmelilerle karşılaştırmasın. Kimse Türkiye'nin tertemiz vatanseverlerine çamur atmaya kalkmasın.
    
    Bizler varlığımızı milletimizin varlığına adadık.
    
    Evet şimdi Almanya'dayız. Ancak boşuna heveslenmesinler görevimizin başındayız. Özgür gazeteciliğimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Ulusal Kanal ve Aydınlık Avrupa için büyük atılımlar hazırlıyoruz. Daha önce Ulusal Kanal ve Aydınlık'a yönelik operasyonlara nasıl atılımla cevap verdiysek, şimdi çok daha güçlü bir cevaba hazırlanıyoruz.
    
    Türkiye'yi penguen yayıncılığına mahkum etmek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakacağız. Atatürk Gençliğine yakışır şekilde mücadelemiz sürecek. "Sıcak sonbahar" geliyor. Korku dağları sardı. Eşbakanların, F-tipi çetenin çöküşü kaçınılmaz.

    Zulümle abad olamayacaksınız ey zalimler.'Felek bütün cefasun toplasın gelsin, dönersem kahbeyim millet yolunda bir azimetten' diyen gazeteci üstadımız Namık Kemal'in kararlılığındayız. Bir milllet uyandı. Köhne saraylarınız sallanıyor. Yıkılacaksınız! Her yer Silivri Her Yer Direniş!"
(MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com