"Türklerin sözlüğünde korku kelimesi yok"

"Türklerin sözlüğünde korku kelimesi yok"
İspanyol basını, Real Madrid'in Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Galatasaray için ilginç yorumlarda bulundu.

Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali ilk maçında Real Madrid sahasında Galatasaray'ı konuk etmeye hazırlanırken İspanyol medyasının sarı-kırmızılı takıma olan ilgisi de had safhaya ulaştı.

İspanyollar, G.Saray'ın Madrid'e indiği andan otele yerleşene kadar takibini sürdürürken Fatih Terim ve Sneijder ile de kısa bir röportaj gerçekleştirdi. Terim'in "Real Madrid'e saygı duyuyoruz ama korkmuyoruz" sözlerini satırlarına taşıyan İspanyollar, 'korku' kelimesinin Türklerin sözlüğünde yer almadığı yorumunu yaptı.

Terim'in lakabının İmparator olduğunu belirten İspanyol gazeteleri bunun, güçlü kişiliği ve ofisinde bir Napoleon portresinin yer almasına bağladı. Ayrıca "Askeri yada savaş taktiklerine hayranlık duyduğu için değil" dipnotunu düşerek yanlış bir anlaşılmaya da imkan vermedi.

Madrid'e uçaktan indikten sonra otobüslere geçen sarı-kırmızılı futbolcuların peşini bırakmayan İspanyol spor muhabirleri, Wesley Sneijder ile de kısa bir sohbet gerçekleştirdi. "Buraya kazanmak için mi geldiniz?" sorusunua Wes, "Umarım..." derken sözlerini şöyle devam ettirdi:

"Bernabeu atmosferinden çekinmiyoruz. Saygımız var, korkumuz yok" (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com