Türkler'in Suriye'ye geçişi yasak

Türkler'in Suriye'ye geçişi yasak
Türk vatandaşlarının Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye geçişine izin verilmiyor.
Suriye sınır kapısı Bab-Al Hawa'da, Suriyeli askerler ile muhalifler arasında çıkan çatışmalar sürerken, Türkiye'ye giriş yapmayı bekleyen Türk TIR şoförü Abdurrahman Bağlama'nın silahla yaralanmasının ardından Türk vatandaşlarının Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye geçişlerine izin verilmiyor.
 
Suriye sınır kapısı Bab-Al Hawa'da saat 03.00'te başlayan ve sabaha kadar süren çatışmalar nedeniyle, Cilvegözü'ndeki gümrük görevlilerinin 'güvenlik' gerekçesiyle Türk vatandaşlarını Suriye tarafına bırakmadığı bildirildi. Yasak nedeniyle kapıda araç kuyruğu oluşurken, Türkiye'de bulunan Suriye vatandaşlarının geçişine izin verildiği, Türklere yönelik geçiş yasağının geçici olduğu, çatışmaların durulması ve durumun netlik kazanmasının ardından geçişlere izin verileceği öğrenildi. Suriye tarafından Türkiye'ye girmek isteyenlerin bir sorun yaşamadığı açıklanırken, bazı TIR şoförleri de can güvenlikleri nedeniyle Suriye tarafına bir süre gitmeyeceklerini söyledi.
 
TÜRK ŞOFÖR YARALANMIŞTI
 
Askerler ile muhalifler arasında saat 03.00'te çıkan çatışma sırasında Türkiye'ye giriş yapmayı bekleyen Türk TIR şoförü 43 yaşındaki Abdurrahman Bağlama, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı'na 4.5 kilometre uzaklıktaki Bab-Al Hawa Sınır Kapısı'nda silahla yaralandı. Aracında uyuduğu sırada çıkan çatışmada karnından ve omzundan vurulan, sonrasında olayı duyan yakınları tarafından Cilvegözü Sınır Kapısı'na getirilen şoför Bağlama, burada bekleyen ambulansla Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne getirilmiş ve ilk müdahale ardından Antakya Devlet Hastanesi'ne sevk edilmişti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com