Türkmenler Efkan Ala'yı yalanladı!

Türkmenler Efkan Ala'yı yalanladı!
Suriye Türkmen Meclisi Başkan Yardımcı Hüseyin El-Abdullah "Hatay'daki TIR'ın Suriye'deki Türkmenlere yardım götürürüyordu" diyen İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı bu sözlerle yalanladı "Türkmenlere yardım getiren bir TIR yok"

Hatay'da ki TIR krizine İçişleri Bakanı Efkan Ala "Türkmenlere giden yardımlar var" şeklinde bir açıklama yapmıştı. Ala'nın bu sözlerine Suriye Türkmen Meclisi Başkan Yardımcı Hüseyin El-Abdullah yanıt verdi. Abdullah "Türkmenlere yardım getiren bir TIR yok. Geçen hafta İsviçre'den içinde kıyafet olan bir TIR geldi" dedi.

"BİZ SADECE TÜRKMENLERE VERMEYİZ"

Abdullah “Ankara'dan ne başka bir yardım ne de silah yardımı alabiliyoruz. 'Biz sadece Türkmenlere vermeyiz' diyorlar. Bizim orada askerlerimiz (Türkmenler) savaşıyor. Türkiye, askerlerimize 1 cent bile vermedi”

Bir diğer Suriye Türkmen Meclisi Başkan Yardımcısı Abdurrahman Mustafa da "Benim böyle bir yardımla ilgili bir bilgim yok" dedi.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile beraber çekilmiş fotoğrafları olan Suriye Türkmen Hareketi Sekreteri Rami Karaali da "Böyle bir yardımla ilgili bir bilgim yok" değerlendirmesi yaptı.

Öte yandan MİT TIR'ının geçeceği Öncü Pınar Sınır Kapısı da muhaliflerin denetiminde. Muhalifler de Türkmenler'e gönderilen yardımların geçişine izin verilmiyor.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com