Türköne Neden Aday Gösterilmediğini Açıkladı

Türköne Neden Aday Gösterilmediğini Açıkladı
AKP'nin aday listeleri açıklanınca büyük şok yaşayan Mümtazer Türköne Samanyolu Haber'de adaylık sürecini anlattı...

Genel seçimlerde yarışacak aday listelerinin netleşmesiyle en büyük şoku yaşayan isimlerden olan Mümtazer Türköne adaylık sürecini anlattı. AKP yönetiminde kabül görmeyen Mümtazer Türköne, Samanyolu Haber TV'de konuştu.

Programın moderatörü Faruk Mercan, Türköne'ye adaylığının neden red edildiğini sordu. Net bir cevap vermekten kaçınan Türköne, Mercan'ın ısrarına karşın adeta ser verdi sır vermedi. Mercan son bir hamle yaparak soruyu daha 'geniş' bir şekilde yönelterek şansını denedi:

Faruk Mercan: Akla mantığa uygun bulmuyorum bunu. Yani içerden bir sinyal almadan aday olacağınıza ihtimal vermiyorum. Hatta Başbakan'ın bir yerde size ihtiyaçları olduğunu söylediğini de duydum. Acak AKP medyada hakkınızda başlayan o kampanya mı etkili oldu? 'Eşi bırakıyor kendisi milletvekili oluyor, ne bu aile içi devir teslim mi?' deniyordu. AKP yönetimi etkilenmiş olabilir mi?

Mümtazer Türköne: Bütün AKP adayları gibi ben de müracaat ettim. Ben iki nedenle aday oldum. Yeni anayasanın yapılması ve Kürt meselesinnin çözümünde mecliste yer almak istedim çünkü bu konularda bazı fikirlerim var. AKP yasa yapma konusunda çok başarılı ama anayasa yapma konusunda sorunları var. Partinin anayasa kurmayları başarılı değildi. Ankara'dan aday olmamın sebebi ise ailemin oralı olmasıdır. AKP yönetiminin, liderinin bazı tercihleri var doğal olarak. Parti de siyasi bir mücadele yürütüyor. Kendi kadrolarıyla çalışmak istemeleri normal, saygı duymak gerekiyor. Sonuçta bizim bir işimiz var, yazıyoruz...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com