Türköne'den Bahçeli'ye Şok!

Türköne'den Bahçeli'ye Şok!
STV'deki programa Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne ve Faruk Mercan'la Endaze'ye Vatan gazetesi yazarı Can Ataklı katıldı.

Samanyolu Haber Televizyonu'nda yayınlanan Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne ve Faruk Mercan'la Endaze'ye Vatan gazetesi yazarı Can Ataklı katıldı. Prof. Dr. Mümtazer Türköne programda MHPlideri Devlet Bahçeli'yi istifaya davet etti.

"MHP'NİN ÖNDE GELEN 4 İSMİNİN İSTİFASINDAN SONRA ASIL DEVLET BAHÇELİ İSTİFA ETMELİ"

Endaze programında Türköne, Deniz Baykal'la ilgili kasetlerden dolayı Başbakan'ın Baykal'ı değil, kaseti çıkartanları suçladığını ve Kılıçdaroğlu'nu bu kasetle genel başkanlığa gelmiş olmakla eleştirdiğini ve böylece Başbakan'ın aslında kasetin üzerinden siyaset yapanlara göndermede bulunarak siyaset yaptığını söyledi.

A TAKIMI BAHÇELİ SEÇMEDİ Mİ

Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne MHP'deki durumun farklı olduğunu, kaset skandalına karışan MHP genel başkan yardımcılarından Bülent Didinmez'in bu olayın kendi özeli olduğunu, bunun hesabını sadece kendi ailesine vereceğini söylediğini vurguladı. Ancak MHP Genel Başkanının buna itibar etmeyip istifa etmesi için ısrar ettiğini bunun da Bahçeli'nin kendi seçmenine bir mesajı olduğunu ifade etti. Ama esas üzerinde durulması gereken noktanın skandala karışan bu dört kişinin de partinin önde gelen ve A takımı isimleri olduğunu böyle bir durumda aslında Devlet Bahçeli'nin istifa etmesi gerektiğini belirtti.

İŞTE TÜRKÖNE'NİN SÖYLEDİĞİ O SÖZLER!

Programa katılan Gazeteci – Yazar Can Ataklı da böyle bir talebin olabileceğini ama kendisinin bunu fazla bulduğunu belirtti.

PARTİ İÇİ REKABETTEN DOLAYI BU İŞLER TEZGAHLANMIŞ OLABİLİR"

Endaze'ye telefonla katılan Hürriyet gazetesi yazarı Faruk Bildiriciye, sunucu Faruk Mercan "bu kasetlerin hedefinin Devlet Bahçeli'yi koltuğundan indirmek mi yoksa partiyi baraj altına çekmek mi yoksa her ikisi mi?" sorusunu yöneltti. Bildirici, "şu anda bir kurultay döneminde değil seçim döneminde bulunulduğunu vurgulayarak böyle bir dönemde bir partilinin kendi genel başkanını indirmek için partisine zarar verir mi?" diye sorarak cevap verdi. Prof. Dr. Mümtazer Türköne de böyle bir şeyin olabileceğini söyledi. Türköne Baykal'ın başına gelen kaset olayında olduğu gibi parti içi rekabette bu tür şeylerin yaşanabildiğini, MHP içinde de seçim sonrasında genel başkanı koltuğundan etmek isteyen birilerinin bu işleri tezgahlamış olabileceğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com