Türköne'nden Müthiş Kıvırma Figürleri

Türköne'nden Müthiş Kıvırma Figürleri
Gazete yazarlığını bırakarak siyasete atılacağını duyuran Mümtaz'er Türköne, siyasetin havasına çabuk girdi, kıvırmaya başladı! İşte Türköne'nin kıvrak hareketlerinin analizi…

elmahaber

Geçtiğimiz hafta AKP'den 40 milletvekili, Haziran seçimlerinde tekrar aday olmayacağını açıkladı.

Bu isimlerden biri de AKP'nin İstanbul milletvekili Özlem Türköne.

Gazetelerde yer alan iddialara göre; Özlem Türköne'nin yerine bu yıl eşi, Zaman gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne vekillik için adaylığını koyacaktı.

Bu haber basında yer aldıktan sonra haberi teyit etmek ve görüşlerini almak için Mümtaz'er Türköne'ye telefonla ulaştık.

Türköne, “siyaseti düşünmediğini, çıkan haberlerin yalan olduğunu” söyledi. Şok olduk. Çünkü bu haberler Hürriyet, Akşam gibi ulusal gazetelerde birinci sayfadan verilmişti. Türköne, haberleri kesin bir dille yalanladığı gibi “aday değilim” şeklinde net bir ifade kullandı.

Aradan bir hafta geçtikten sonra ne olduysa oldu, “aday olmayacağım” diye açıklamalar yapan Mümtaz'er Türköne, Zaman gazetesinde “siyaset çağırıyor” şeklinde bir yazı yazarak yazarlığı bıraktığını, siyasete atıldığını duyurdu.

Türköne, Pazar günü AKP'nin Ankara 2. bölgedeki temayül yoklamasına da girdi. Fakat yoklamada hüsrana uğradı, 221 oy olarak listenin ancak 33. sırasında yer alabildi.

Türköne'nin adaylığına şaşıran sadece biz değildik!

Taraf gazetesi yazarı Melih Altınok, twitter'den “Mümtazer T. telefonda kesinlikle aday değilim,uyduruyorlar demişti daha geçen gün. E şimdi de Ankara'da temayül yoklamasına girmiş diyorlar.” şeklinde yazarak şaşkınlığını belirtti.

Tekrar Türköne'yi arayarak bir haftada yaşadığı müthiş değişimi soracaktık.

Lakin Türköne, elmahaber ismini duyar duymaz “size demeç vermem” diyerek telefonu yüzümüze kapattı. Acaba bir yanlış anlaşılma mı oldu düşüncesiyle tekrar Türköne'yi aradık. Aldığımız tepki daha sertti; “sizin yaptığınız terbiyesizlik, size analiz yapmayı öğretirim! Yıllar önceki şeyleri neden tekrar gündeme getiriyorsunuz?” Aldığımız terbiyesizce bir cevaba karşı edebimizi koruyarak niye bu kadar kızdığını sorduk. Türköne, onunla ilgili yaptığımız haberde eski eşi Mualla Kavuncu'nun görüşlerine yer vermemize kızmış!

Türköne'nin eski eşi sosyolog Doç. Dr. Mualla Kavuncu, Özlem Türköne'nin vekil olma sürecini yıllar önce Akşam gazetesine anlatmıştı. Kavuncu o röportajda, Özlem Türköne'nin okulu bitirmesinden kaymakam olmasına kadar her aşamayı Mümtaz'er'in yardımıyla geçtiğini, vekil olmasını da ona borçlu olduğunu söylüyor.

Siyasal bilgilerden öğrencisiyle aşk yaşayan ve bu aşkı uğruna üç çocuklu, 16 yıllık eşini boşayan Mümtaz'er Türköne, bizim bu röportajı hatırlatmamıza çok bozulmuş!

Sevgili Türköne, kıvırsan da döndürsen de kaçsan da bu senin geçmişin!

Gerçeklerden kaçarak ne kadar yaşayabilirsin?

Kendini ne kadar daha kandırabilirsin?

Genç bir kadın uğruna terk ettiğin eski eşin, gerçekleri anlatıyor ve bunu hatırlattık diye bize kızıyorsan boşuna sinirleniyorsun.

Birine sinirlenmek istiyorsan aynaya bak!

Bir zamanlar danışmanlığını yaptığın Tansu Çiller'e söylettirdiğin “bu memleket için kurşun atan da yiyen de kahramandır” sözün nasıl unutulmamış, senin bir ayıbın olarak tarihe kazınmışsa, bu yaptıkların da tarihe geçecek.

Yarın: Türköne vekil seçilirse ne olur?..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com