Türkülerle 'Gideriz Van'a Doğru' gecesi

Türkülerle 'Gideriz Van'a Doğru' gecesi
'Van için Rock' konserinin ardından yarın da 'Gideriz Van'a Doğru, Türkülerimiz Van İçin' adlı bir etkinlik düzenlenecek. Yavuz Bingöl, "Battaniye ve bebek mamasıyla gelin" diyor.

Depremzedeler için sahneye çıkan rock'çıların ardından yarın akşam da dev bir türkü şölenine imza atılacak. Şişli Belediyesi ve Gişe Organizasyon'un desteğiyle; saat 20.00'de İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan konserin tüm geliri, Türk Kızılayı aracılığıyla depremzedelere bağışlanacak.


KISA FİLM GÖSTERİMİ
Oktay Kaynarca ve Songül Öden'in sunacağı konserde; Yavuz Bingöl, Zülfü Livaneli, Edip Akbayram, Volkan Konak, Kerem Alışık, Yeni Türkü, Zara, Belkıs Akkale, Arif Sağ, Erdal Erzincan, Mercan Erzincan, Cengiz Özkan, Gülay, Sevcan Orhan, Tolga Sağ, Pınar Sağ, Onur Akın, Suavi, Melike Demirağ, Mazlum Çimen, Arzu ve İzzet Altınmeşe yer alacak. Gazeteci Can Dündar, gecenin açılışında sahneye, 1999 depreminde enkaz altında sekiz saat kaldıktan sonra kurtarılan bir kız ile birlikte çıkacak. Gecede, Dündar'ın hazırladığı '1999 yılından Van depremine kadar neler öğrenmişiz?' konulu kısa film de gösterilecek.

SADECE İYİ İNSANLARIN TÜRKÜLERİ VARDIR!
Yavuz Bingöl; konsere geleceklere, bir adet battaniye ve çocuk maması getirmeleri için çağrıda bulundu. Toplanan eşyaların gecenin sonunda Van'a yollanacağını belirten Bingöl, şunları söyledi: "Nerede bir türkü söyleniyorsa, oraya gidin. Oradan kimseye kötülük gelmez. Çünkü kötü insanların türküleri yoktur. Sadece iyi insanların türküleri vardır.

KENDİNİ SAVUNDU
Volkan Konak; gazetelere yansıyan "Deprem beni ilgilendirmiyor" sözleriyle ilgili kendini savundu. Konak; "Böyle bir şey söyleyebilir miyim? Deprem Sibirya'da da, Van'da da olsa benim için aynıdır. Kesinlikle böyle bir konuşma olmadı. Bana yöneltilen bir deprem sorusu duymadım" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com