TUS ve DUS başvuruları yarın sona erecek

TUS ve DUS başvuruları yarın sona erecek
Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ile Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'na (DUS) başvurular yarın sona erecek.

Tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi görmek isteyen adaylar için 2012-TUS İlkbahar Dönemi Sınavı ile 2012-DUS İlkbahar Dönemi Sınavı, 22 Nisan 2012 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir'de yapılacak.

Yarın sona erecek başvurular elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

Son 2 yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan herhangi bir sınava başvuru merkezi aracılığıyla başvurmuş olan adaylar başvurularını isterlerse bireysel olarak internet aracılığıyla, isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla yapabilecek. Diğer adaylar ise başvurularını başvuru merkezleri aracılığıyla yapacak.

Başvuru için 3 TL hizmet ücreti ödenecek. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinden duyurulacak. Sınav ücretinin başvuru işleminden önce ilgili bankaya yatırılması gerekiyor.

Bu sınavlara başvurma, sınavların uygulanması ve değerlendirilmesi ile yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, ''2012-TUS İlkbahar Dönemi Kılavuzu'' ile ''2012-DUS İlkbahar Dönemi Kılavuzu''nda yer alıyor.

Adaylar, kılavuzlar ile aday başvuru formuna yarına kadar ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşabilecek. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com