TUS ve DUS’ta ek yerleştirme tercihleri başladı

TUS ve DUS’ta ek yerleştirme tercihleri başladı
ÖSYM, 2012- Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ve 2012-Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS)’nda ek yerleştirme tercihlerinin başladığını açıkladı.

ÖSYM, 2012- Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) Sonbahar Dönemi ile ilgili ek yerleştirme tercih işlemlerinin 23-26 Kasım tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.
 
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2012- Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) Sonbahar Dönemi ile ilgili ek yerleştirme tercih işlemlerinin 23-26 Kasım tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.
 
ÖSYM’den yapılan yazılı açıklamada, 2012-TUS Sonbahar Dönemi ile ilgili ek yerleştirme tercih işlemlerinin, 23-26 Kasım 2012 tarihleri arasında https://www.osym.gov.tr internet adresinden aday tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla yapılacağı duyuruldu.
 
Açıklamaya göre, ek yerleştirme, 2012-TUS Sonbahar Dönemi Kılavuzu ile 2012-TUS Sonbahar Dönemi Tercih Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallara göre yapılacak. Ek yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecek.
 
DUS
 
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2012-Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) Sonbahar Dönemi ek yerleştirme tercihlerinin başladığını duyurdu.
 
ÖSYM’den yapılan yazılı açıklamada, "2012-DUS Sonbahar Dönemi ile ilgili ek yerleştirme tercih işlemleri, 23-26 Kasım 2012 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://www.osym.gov.tr internet adresinden aday tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla yapılacaktır.
 
Ek yerleştirme, 2012-DUS Sonbahar Dönemi Kılavuzu ile 2012-DUS Sonbahar Dönemi Tercih Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallara göre yapılacaktır. Ek yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir." denildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com