TÜSİAD başkanlığı için sürpriz isim!

TÜSİAD başkanlığı için sürpriz isim!
Ocak ayında seçimli genel kurul yapacak TÜSİAD'ın başına geçecek yeni isimler arasında sürpriz bir isim de var..

Başkanlık görevini sürdüren Ümit Boyner'in yerine kimin başkan olacağı merakla beklenirken, bu koltuğa en yakın isim olarak Sütaş'ın patronu Muharrem Yılmaz gösteriliyor. Halen dernekte Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölgesel Gelişme ve İş Dünyası ile İlişkiler Komisyonu Başkanı olarak görev yapan Yılmaz'ın adaylığının cuma günü yapılacak TÜSİAD Başkanlar Konseyi'nde ele alınacağı konuşuluyor.

MUHARREM YILMAZ'A BAŞKANLIK ÖNERİLECEK
Vatan Gazetesi'nden Necla Dalan'ın haberine göre, TÜSİAD'da Ocak ayında seçimli genel kurul yapılacak. Halen başkanlık görevini sürdüren Ümit Boyner'in yerine kimin başkan olacağı merakla beklenirken bu koltuğa en yakın isim olarak Sütaş'ın patronu Muharrem Yılmaz gösteriliyor. Dernekte Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölgesel Gelişme ve İş Dünyası ile İlişkiler Komisyonu Başkanı olarak görev yapan Muharrem Yılmaz'ın kimsenin istemediği 'ateşten gömlek' olarak nitelendirilen TÜSİAD Başkanlığı'na adaylığı cuma günü yapılacak TÜSİAD Başkanlar Konseyi'nde gündeme geleceği ve Yılmaz'a başkanlık önerileceği konuşuluyor.

BAŞKAN FEDAİ OLACAK!
Başkanlar Konseyi toplantısına Rahmi Koç, Feyyaz Berker, Cem Boyner, Ömer Dinçkök, Tuncay Özilhan, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Halis Komili, Erkut Yücaoğlu, Rona Yırcalı, Zekeriya Yıldırım, Yavuz Canevi, Aldo Kaslowski gibi isimlerin katılması bekleniyor. TÜSİAD'da genellikle başkan, başkan yardımcıları arasından seçiliyor.

Şu anda Ümit Boyner'in yardımcılıklarını Akbank'ın Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer'in eşi, Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grubu Başkanı Haluk Dinçer ile geçtiğimiz Haziran ayında Yapı Kredi'den ayrılan Tayfun Bayazıt yapıyor. TÜSİAD'da ağırlığı olan Sabancı Ailesi'nin damadı Haluk Dinçer'in bu göreve sıcak bakmaması, Tayfun Bayazıt'ın ise profesyonel yönetici olması nedeniyle dernekte başkan yardımcılarından birinin başkan olma geleneği bu kez bozulacağa benziyor.

BOYNER İKİNCİ BİR DÖNEM DAHA GÖREV İSTEMİYOR
TÜSİAD'a yakın çevrelerde zaman zaman AK Parti iktidarıyla sıkıntılı dönemler yaşayan ancak başarılı başkanlık dönemi ile takdir toplayan Ümit Boyner'in ikinci bir dönem daha bu görevi istemediği konuşuluyor. TÜSİAD Başkanlar Konseyi toplantısında Ümit Boyner'e bu yönde bir baskı yapabileceği de ifade ediliyor. Boyner'in ayrılmakta kararlı olduğunu da kaydeden yakın çevreler, "Her geçen dönem başkan adayı bulmak zorlaşıyor. Kimse ateşten gömleği giymek istemiyor. Başkanlığı kabul edecek isim tabir yerindeyse fedailik yapacak. Buna en yakın isim de Muharrem Yılmaz" değerlendirmesini yapıyor.

Muharrem Yılmaz kanadında ise farklı tepkiler var. Yılmaz'a yakın kaynaklar, fabrika sayısını 2'den 4'e çıkarma planları yapan, yakın zamanda ikiz babası olan Yılmaz'ın başkanlığa temkinli baktığını ifade ediyor. Sütaş'ın tüketiciye yakın bir marka olması, Yılmaz'ın iktidarla yaşanacak olası sıkıntıların yansımasından endişe ettiği de gelen bilgiler arasında

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com