TÜSİAD Brüksel yolcusu

TÜSİAD Brüksel yolcusu
TÜSİAD Yönetim Kurulu, 5-6 Mart 2012 tarihlerinde, Belçika’nın başkenti Brüksel’i ziyaret ederek Avrupa Birliği temsilcileri ve iş örgütleri ile temaslarda bulunacak.

TÜSİAD Yönetim Kurulu, 5-6 Mart 2012 tarihlerinde, Belçika’nın başkenti Brüksel’i ziyaret ederek Avrupa Birliği temsilcileri ve iş örgütleri ile temaslarda bulunacak. TÜSİAD heyetinin temasları kapsamında, Türkiye ile Avrupa Birliği ilişkilerinde yer alan politik, ekonomik ve sosyal konuların yanı sıra Türkiye’nin AB süreci ele alınacak ve fikir alışverişinde bulunulacak.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner başkanlığındaki heyet temaslarına 5 Mart 2012 Pazartesi günü başlayacak. Temaslar kapsamında Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Didier Reynders ziyaret edilecek. Heyet ayrıca AB Komisyonu Enerji Komiseri Günther Oettınger, AB Komisyonu Dış Ticaret Komiseri Karel de Gucht ve AB Komisyonu Genişleme Eski Genel Müdürü Sir Michael Leıgh ile görüşmeler gerçekleştirecek. TÜSİAD’ın Belçika’daki muadil örgütü Fedération des Entreprises de Belgique’i (FEB) de ziyaret edecek olan heyet, TÜSİAD’ın üyesi olduğu Avrupa iş dünyasının temsil örgütü BUSINESSEUROPE’un Genel Direktörü Philippe de Buck ile de bir araya gelecek.

BAĞIŞ İLE TOPLANTI

TÜSİAD heyeti 6 Mart 2012 Salı günü gerçekleştireceği temaslar kapsamında ilk olarak AB Nezdinde Türkiye Büyükelçisi Selim Yenel ile bir toplantı gerçekleştirecek. Heyet AB Konseyi temasları kapsamında, Konsey Başkanı Herman Van Rompuy’ün Kabine Başkanı Frans van Daele, AB Konseyi Başkanı’nın Ekonomi Konularında Özel Danışmanı Matthias Oel ve AB Konseyi Genişlemeden Sorumlu Kabine Üyesi Anne Kemppaınen ile bir araya gelecek. Avrupa Parlamenteri Anna Maria Corrazza Bıldt ile gerçekleşecek görüşmenin arından AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile bir toplantı düzenlenecek. Heyetin temasları AB Komisyonu Genişlemeden Sorumu Komiseri Stefan Füle ile gerçekleştirilecek değerlendirme toplantısının ardından son bulacak.

TÜSİAD HEYETİ

Heyette TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner’in yanı sıra, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Muharrem Yılmaz ve Erman Ilıcak, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Cansen Başaran Symes, Tayfun Bayazıt ve Volkan Vural, TÜSİAD Genel Sekreteri Zafer Ali Yavan ve TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü Bahadır Kaleağası yer alacak. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com