TÜSİAD Yeni Patronunu Seçti!

TÜSİAD Yeni Patronunu Seçti!
TÜSİAD Başkan adaylığında Sütaş Yönetim Kurulu Başkanlı Muharrem Yılmaz ismi üzerinde anlaşmaya varıldı.
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Konseyi, Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz'ın başkanlığı konusunda mutabakat sağladı. Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "TÜSİAD Yönetim Kurulu'na daha çok var, hayırlısı olsun" dedi.
 
Diğer aday olarak ise Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grubu Başkanı Haluk Dinçer'in ismi geçiyordu. TÜSİAD teammüllerine göre genel kurula tek adayla gidiliyor. Bugüne kadar genel olarak üyelerin de eğilimi doğrultusundaTÜSİAD başkanları, aralarında Rahmi Koç, Bülent Eczacıbaşı, Tuncay Özilhan, Mustafa Koç ve Cem Boyner gibi isimlerin yer aldığı Başkanlar Konseyi tarafından belirlenmişti. TÜSİAD'ın mevcut Başkanı Ümit Boyner, ocak ayında yapılacak seçimli genel kurulda başkanlığı bırakacak.
 
MUHARREM YILMAZ KİMDİR?
 
İş dünyasının en faal isimlerinden biri olan Muharrem Yılmaz, 2 Ağustos 1957'de Bursa'da doğdu. Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi'nde tamamlayan Yılmaz, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Babası Sadık Yılmaz'ın kurduğu Sütaş'ta üniversitede okurken çalışmaya başladı. 1989'da şirketin genel müdürü oldu. Yılmaz, babasının 2005 yılında vefat etmesinin ardından şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi. Muharrem Yılmaz, iş dünyası örgütlerinde oldukça faal bir isim. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com