“TUSKON'un programından memnun kaldık”

“TUSKON'un programından memnun kaldık”
Dünya Ticaret Köprüsü programında, aralarında Kütahya'dan da firmaların olduğu 3 bin Türk girişimciyi, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen farklı sektörlerdeki 2 binin üzerinde yabancı işadamıyla buluşturdu.

 Daha önce dünyanın değişik coğrafyalarına yönelik düzenlediği ticaret köprüleriyle adından söz ettiren ve şimdiye kadar yaklaşık 7 milyar dolarlık ticaret hacmiyle Türkiye'nin ekonomisine ciddi katkı sağlayan TUSKON'un ilk defa düzenlediği dünya ticaret köprüsünde de 7 milyar dolarlık ticaret bağlantısı hedefleniyor.
 İstanbul CNR Fuar Merkezi'nde 2-5 Haziran 2009 tarihleri arasından gerçekleştirilen organizasyona Kütahya'dan Güral Porselen, Kütahya Seramik ve Özçınarlar Endüstriyel Yağ firmaları stand açarak katılırken; Ceyda Gıda, Güleç Kimya, İlham Doğaltaş, Kaynar Oto, Kocadağ Çini, Minoma Gıda, Özmaltaş Maden, Şah Ticaret ve Şalt Elektrik de iş bağlantısı yapmak amacıyla iştirak etti.
Dünya Ticaret Köprüsü'nde stand açan Özçınarlar Endüstriyel Yağ firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Özçınar, yıl sonuna kadar 5 milyon dolarlık sipariş almayı umduklarını söyledi.
TUSKON Dünya Ticaret Köprüsü programına ilk kez katıldıklarını dile getiren Özçınar, programın gerek ticari, gerekse tanıtım anlamında çok verimli geçtiğini söyledi. Standlarını ziyaret eden Türk veya yabancı şirket yetkililerinin gerçekten iş yapmak için geldiklerini gözlemlediklerini dile getiren Özçınar, “Afrika, Avrupa ve Avrasya bölgelerinden 40 farklı ülkeden 100 farklı şirketle görüştük. Bunlardan özellikle 30 tanesiyle daha ciddi boyutta görüşmelerimiz oldu. Henüz fuar alanında iken yaklaşık 600 bin dolarlık sipariş aldık. 1 milyon dolarlık bir satış için de görüşmelerimiz halen devam etmekte. Bu yıl sonuna kadar 5 milyon dolarlık sipariş almayı bekliyoruz. Tabi, kurmuş olduğumuz bu iş bağlantıları, önümüzdeki yıllar için büyük bir ticari temel teşkil ediyor.” şeklinde konuştu. TUSKON'u ve başarılı ekibini kutlayan Özçınar, bu tip projelerin devamının ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını vurguladı.
 Çok sayıda iş görüşmesinin yapıldığı organizasyonda katılımcı ve stand açan firma yetkililerinin genel ortak görüşü, bu tür etkinliklerin iş dünyasına ciddi vizyon kazandırması ve işlerini geliştirerek dünyaya açılması anlamında büyük fırsat olduğu yönündeydi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com