TUSOB huzurevi sakinleri için kır gezisi düzenledi

TUSOB huzurevi sakinleri için kır gezisi düzenledi
Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği, huzurevi sakinleri için kır gezisi düzenledi

Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği, huzurevi sakinleri için kır gezisi düzenledi
Kır gezisine katılan 53 yaşlı önce bir balık çiftliğinde balık ziyafeti çekti daha sonra da ormanlık alanda yürüyüş yaptı.
Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği (TUSOB), sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde Uşak Huzurevi sakinlerine yönelik kır gezisi organize etti. Banaz'ın Gürlek Köyü yakınlarında bulunan bir balık çiftliğinde gerçekleştirilen etkinliğe 53 huzurevi sakini katıldı. Huzurevi sakinleri etkinlikte önce alabalık ziyafeti çekti daha sonra da ormanlık alanda kır yürüyüşü yaptı. Etkinliğe katılan yaşlılar sonrası TUSOB Başkanı İsmail Atalay'ı teşekkür etti.
Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde bu tür etkinliklere önem verdiklerini belirten İsmail Atalay, 'Biz 1 Ekim Yaşlılar Günü nedeniyle böyle bir etkinlik düzenlemeyi düşündük. İlgili birimlerden izim alarak etkinliği bugün gerçekleştirdik. Huzurevi sakinlerimize sabah saatlerinde araçlarla alıp Gürlek Köyü yakınlarındaki balık çiftliğine götürdük. Nasıl çocukluğumuzda anne ve babalarımız bizlerle gereken önemi vererek büyüttülerse bizler de aynı şekilde ebeveynlerimize gereken önemi göstermeliyiz. Onları incitecek, kıracak davranışlardan kaçınmalıyız. Etkinlikteki amacımız yaşlılarımızın gönlünü hoş tutarak onları unutmadığımızı göstermekti. TUSOB olarak bu tür sosyal faaliyetlere büyük önem veriyoruz. Daha önce de benzer etkinlikler düzenlemiştik. Huzurevi sakinleri bu etkinlikte gönüllerince eğlendiler, tesislerde yürüyüş yapıp salıncaklara bindiler. Kendilerine alabalık ikram ettik” dedi.
Gezi sırasında salıncakta sallanıp ormanlık alanda kır yürüyüşü yapan huzurevi sakinleri ise, kendileri için düzenlenen geziden büyük mutluluk duyduklarını belirtti. En son salıncakta çocukken sallandıklarını ifade eden yaşlılar, 'Şimdi tekrar o çocukluk günlerimize döndük. Bize bu duyguları yaşattıkları için TUSOB'a teşekkür ederiz” dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com