TUSOB'dan Sportif Olta Balıkçılığı Yarışması

TUSOB'dan Sportif Olta Balıkçılığı Yarışması
Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı Derneği (TUSOB) Banaz ilçesindeki Dümenler Göleti'nde sportif olta balıkçılığı yarışması düzenledi.Yaklaşık 20 takımda toplam 40 olta balıkçısının yarıştığı etkinlikte, yarışmacıların tuttuğu balıklar tekrar gölete bırakı

Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı Derneği (TUSOB) Banaz ilçesindeki Dümenler Göleti'nde sportif olta balıkçılığı yarışması düzenledi.Yaklaşık 20 takımda toplam 40 olta balıkçısının yarıştığı etkinlikte, yarışmacıların tuttuğu balıklar tekrar gölete bırakıldı.
TUSOB tarafından düzenlenen ve uluslararası yarışma kurallarının uygulandığı yarışmada yarışmacılar 24 saat boyunca sazan balığı avlamaya çalıştı. Takımların 4 olta ile katıldığı yarışmada 'Oyun Bitti' isimli takımla etkinliğe katılan sportif olta balıkçıları Erkan Çivril ve Tarık Topçu en büyük balık tutma kategorisinde 70 santim uzunluğunda 4 kilo 120 gram ağırlığında sazan balığı yakalayarak birinci oldu. Yarışmada ayrıca 'Güdo Sazan' isimli takım yarışma standartlarına uygun 6 adet toplam ağırlığı 6 kilo 476 gram olan altı sazan balağı yakalayarak en çok balık tutma kategorisinde birinci oldu.
Yarışmanın sonunda birinci olan takımlara ödülleri verilirken TUSOB Başkanı İsmail Atalay, üç etaptan oluşan turnuvanın ilk etabının dümenler göletinde gerçekleştirdikleri yarışmanın diğer etaplarını da önümüzdeki günlerde yapacaklarını ifade etti. Atalay amaçlarının sportif olta balıkçılığını tanıtmak ve üyeler arasında diyaloğu artırmak olduğunu da ifade ederek yarışma boyunca kurallara uygun olmayan 90 adet balığında gölete geri bırakıldığını bildirdi.
TUSOB daha önce de Karaağaç göletinde bir yarışma düzenlemiş ancak yarışmacılar kötü hava koşulları ve göletteki balık stoğunun az olması nedeniyle balık yakalayamamıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com