Tutuklama isteyen savcı görevden alındı

Tutuklama isteyen savcı görevden alındı
Yolsuzluk operasyonunun yeni dosyasındaki savcı Muammer Akkaş görevden alındığı iddia ediliyor

Yeni operasyonda tutuklama listesi hazırlayan ancak Başsavcı ve Emniyet tarafından işleme koydurulmayan  Akkaş'ın dosyadan alındığı iddia ediliyor.

Aralarında Başbakan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da olduğu söylenen 30 kişi hakkında soruşturma  talebinde bulunan Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'ın dün yaşanan emniyet savcılık krizi sonrası görevden alındığı ileri sürülüyor.

DÜN NE OLMUŞTU?

İddiaya göre, İstanbul Terörle Mücadele Kanunu 10. Madde ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş’ın, bazı yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak yeni bir operasyon emri verdi.
Aralarında bürokrat ve işadamlarının da bulunduğu 30 isme yönelik olarak düzenlenecek olan operasyonda şüphelilerin yolsuzluk, kara para aklama gibi suçlarla suçlandığı öğrenildi.
Savcı Akkaş operasyon emrini verdikten sonra 2 Nolu Özgürlükler Hakimi Süleyman Karaçöl’den gözaltı ve yakalama kararı aldı.

Sabah 09.00 itibariyle belirlenen isimlerin evlerine ve ofislerine düzenlenecek operasyonlarla bu kişilerin gözaltına alınmasını isteyen Savcı Akkaş, bu izinleri de İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdi.

Ama operasyon, geçtiğimiz günlerde TMK Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan’ın, İstanbul Emniyet’ine yönelik ‘kendisinden habersiz olarak TMK’dan gelen hiçbir operasyonun yapılmayacağı’ yönündeki talimata takıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, başsavcı vekilinin haberi olmadan operasyonu yapamayacağını bildirdi. Bu saatlerde İstanbul Emniyeti’nde de olağanüstü toplantı yapıldığı öğrenildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com