Tutuklanan başkandan ilk açıklama

Tutuklanan başkandan ilk açıklama
Bozüyük Sulh Ceza Mahkemesi'nde tutuklanmasına karar verilen Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, Bilecik M Tipi Cezaevine getirildi. Cezaevi girişinde konuşan Berberoğlu, adaletin yerini bulacağını söyledi.

İçişleri Bakanlığı tarafından, 2 ay önce geçici olarak görevden alınan Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, hakkındaki iddialar nedeniyle Bozüyük Cumhuriyet Savcısına 5 saat ifade verdi. Savcı ifadenin ardından Berberoğlu’nun tutuklama talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevketti. Başkan Berberoğlu, duruşmanın ardından tutuklandı.
 
Bilecik Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçen Berberoğlu, akşam saat 19.30 sularında, polis tarafından Bilecik M Tipi Cezaevine getirildi.
 
Cezaevine girerken kısa bir açıklama yapan Berberoğlu, “Adalet yerini bulacaktır. 1 buçuk yıldır devam eden planlı bir operasyonun sonucunda buradayız. Ama er geç adalet yerini bulacaktır. Bozüyük’ü Bilecik’i, basın mensuplarını ve herkesi çok seviyorum. Adalet ve emniyet mensuplarına da duyarlı davrandıkları için teşekkür ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Allah yardımcınız olsun. En kısa sürede görüşmek üzere” dedi.
 
Berberoğlu’nun avukatı Fazlı Güner ise, iddiaların tutuklama gerektirecek iddia olmadığını, tutuksuz da yargının devam edebileceğini belirterek, yarın Bozüyük Asliye Ceza Mahkemesine itiraz edeceklerini söyledi. Güner, “Müvekkilimizin suçlu olduğunu gösterir somut deliller olmadığı halde, tutuklamaya gerek olmadığı halde tutuklandı. İç hukuk yollarını kullanacağız. Sonuç alamazsak Anayasa Mahkemesine gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar gideceğiz” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com