Tutuklu Albaydan mektup var

Tutuklu Albaydan mektup var
Balyoz davasında yargılanan Deniz Kurmay Albay Köktürk yaşanan süreç için 'iftira' dedi.
Sadece ismimin yer aldığı dijital veri yüzünden neden tutuklu olduğunu anlayamadığını belirten Albay Köktürk,Dijital sanal yazılar üzerine kurgulanmış büyük bir iftira karşısında talebimiz adil ve hukuka uygun yargılanmaktır” dedi.
 
Balyoz davasından yaklaşık 10 aydır tutuklu yargılanan Deniz Kurmay Albay Hakan Mehmet Köktürk, suçlamaların özünü teşkil eden CD’ler ve harddisk hakkında tespit edilen sahteciliklerin ortaya konulmasına karşın hâlâ tutuklu olduklarını anımsatarak “Dijital sanal yazılar üzerine kurgulanmış büyük bir iftira karşısında talebimiz adil ve hukuka uygun olarak yargılanmaktır” dedi.
 
Köktürk, tutuklu bulunduğu Maltepe Askeri Ceza ve Tutukevi’nden gazetemize bir mektup göndererek Balyoz yargılamasındaki hukuksuzluklara dikkat çekti. Köktürk, ilk defa savcılıkta gördüğü ve yalnızca isminin yer aldığı iki dijital veri yüzünden neden tutuklu olduğunu anlamakta güçlük çektiğini vurguladı. Köktürk, “Sadece dijital verilere dayanan iddialara karşı resmi belgelerle ve gerçek maddi olaylarla suçsuz olduğumu mahkemeye sunmama rağmen mahkeme sadece dijital verilere dayanan suçlamalara itibar gösteriyor” ifadelerini kullandı.
 
‘Mantık çelişkileri’
 
Köktürk sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“İlk darbede ben daha doğmamıştım. En yakın olanında ise daha 15 yaşındaydım. Yapılanları ‘Az bulunan değerlidir, kör at da az bulunur, demek ki kör at değerlidir’ öngörüsüyle aynı görüyorum. Suçlamaların özünü teşkil eden CD’ler ve hard disk hakkında tespit edilen sahtecilikleri ortaya koyan ülkemizin çeşitli seçkin üniversitelerinin ve ABD Adli Bilişim ve Danışmanlık Firması Arsenal’in raporları olduğu halde 3’üncü yargı paketindeki yeni yapılan düzenlemelere rağmen tutukluluğumuzun devam etmesini sadece tek bir sebebe bağlıyorum. 
 
Bunun nedeni davanın varlığının devam etmesinin tutukluluk durumlarımızın sürdürülmesiyle sağlanmasıdır. Yoksa dijital verilere dayanan bu davanın sürdürülmesinin ve ciddi tutulmasının olanağı yoktur.”
 
Köktürk şunları kaydetti: “Bu süreçte mahkemede sanıkların sorgularıyla ortaya konan 1500’ü aşkın zaman, mekân ve mantık çelişkileri içeren ve tarafsız seçkin üniversitelerle uzmanlardan alınan bilirkişi raporlarına rağmen ‘dijital sanal yazılar üzerine kurgulanmış büyük bir iftira’ karşısında talebimiz adil ve hukuka uygun yargılanmaktır.” (SNK)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com